Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékeztetek már be valaki elé...

Fékeztetek már be valaki elé szándékosan közúton?

Figyelt kérdés

Azért így kérdezem, mert elsősorban azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik már csináltak ilyet.

Elég rendesen rámfékeztek tegnap fényes nappal, főúton. Csikorgó gumi, kis füst, ahogy illik, mint a filmekben.

Arra lennék kíváncsi, hogy ennyinél meg szokott-e állni a dolog? Ha összefutok vele legközelebb, akkor miként reagál az illető?

Ha meglátja a kocsimat a parkolóba kiszúrja-e a kerekét?

Autó+típus+rendszám megvan, de rendőrségre nem fogok rohangálni, pedig van pár befolyásos rendőr ismerős... bár lehet azt kéne. (csak akkor nem úszom meg 4 kiszúrt gumival)

Előzményt szándékosan nem írok, enyhén én is hibás vagyok.



2013. júl. 28. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Előzménytől függetlenül is bunkó és balesetveszélyes húzás. Soha nem csinálnék ilyet.
2013. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyennel nem találkoztam hogy valaki besatuzzon elém. Én sem szoktam, mivel sokba kerülhet ha ütközés lesz.


Az más, mikor normális tempóban haladok, de a bunkó paraszt jön mögöttem 3 méterre, félig átlógva a másik sávba ködlámpával a tükörből a pofámba világítva verőfényes nappal, akkor le szoktam lassítani ha jönnek szembe, hogy kicsit észrevegye magát, vagy ha nem jön senki behúzók középre én is, és ott lassítok, mert gyűlölöm mikor tapadnak... Majdnem volt már rá példa, hogy megállok és kiszállok, falun belül tapadt rám egy vadbarom, többször jeleztem már neki, hogy előzzön meg vagy maradjon le, szart rá, 2m-re követett... szembe sávban állt a busz a megállóban, na ott megálltam mellette, hogy ne férjen el a gyökér sehol, aztán megpakolt kamaz tempóban lassan elindultam, hogy érezze a törődést. Egyszerűen ki nem állhatom mikor valaki piócaként követ kilómétereken keresztül. Balesetveszélyes, nem fogok trafiba futni miatta, és baromi zavaró.

2013. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen még nem fordult elő velem. Olyan viszont már megesett többször is, hogy megyek 90-el, megelőz, majd szépen beáll 80-ra. Na, az fel tud dühíteni rendesen.


Amúgy visszatérve a satufékes esetre: ez teljesen spontán dolog volt, vagy volt előzménye a dolgoknak? Pl ismered az illetőt, vagy valami hasonló? Vagy nem lehet, hogy azért satuzott, mert átfutott előtte az úton valamilyen állat?

2013. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aki autóba ül, az ne türelmetlenkedjen, siessen és kapkodjon... Annyi vezetésre alkalmatlan és/vagy agresszív sofőr van az utakon...

Nekem is mindig a seggemben jönnek, pedig nem vezetek lassan. Csak, ahol 50 a sebességkorlátozás, ott nem 70-el...

Azt hittem ez a fékezgetés gyakori. Még szerencse, hogy meg tudtam állni. Egyébként 100%, hogy nekem szólt. Már láttam verekedést is, ami így kezdődött. Egymás szélvédőjét és fejét is sikeresen betörték.

2013. júl. 28. 18:23
 5/5 anonim válasza:
Ha jön mögöttem 2mre a seggembe és nem előz pedig lehetne akkor rá szoktam neki fékezni. Nem úgy, hogy satu hanem csak annyira, hogy a lámpa felvillanjon. Nem agresszivitásból szoktam csinálni hanem csak azért, hogy vegye észre ha valamiért nekem satut kell adni akkor ő még észre se veszi és már belém is jött. Ezek után általában észbe kapnak és vagy beállnak ők is a sebességemre vagy megelőz. Szerintem nem lesz gond akkor ha még egyszer összefuttok vagy meglátja a kocsidat a parkolóba. Én se szoktam jegyezni, hogy kivel "veszek össze" az utakon meg ha felismerném se tennék vele semmit. Bár ez erősen egyén függő ha egy kisebbségi volt a sötétített BMW-vel akk nagyobb az esély, hogy kiszúrja a gumidat, letöri a tükröket, stb...
2013. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!