Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autóban van...

Automata váltós autóban van kuplung? Mennyivel másabb vezetni, mint a manuális váltóst?

Figyelt kérdés
Manuálison tanultam, azt is vezettem, de most automata váltóst veszek.
2013. aug. 15. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Automata váltósban nincs kuplung,ezért is automata,vezetni meg nem nehezebb,azt is meglehet szokni,bár én jobban szeretem a manuálist mert szerintem élvezetesebb.
2013. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De van, csak nem hagyományos értelemben vett kuplung, nem a sofőr működteti. Automatáknál ezt nyomatékváltónak hívják, ez az ún. viszko-kuplung.

Itt többet is megtudhatsz erről: [link]

2013. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy úgy mész végig, hogy nem váltogatsz. Képzeld el, hogy egy kereszteződésben úgy fordulsz le, hogy nem váltasz vagy azt, hogy lakott területen kívül egyenesen úton nem csinálsz semmit csak nyomod a gázt és a kormányt fogod. Gondold végig. Teljesen üres és unalmas így a vezetés. Csak akkor váltasz, ha elindulsz/megállsz, parkolsz vagy tolatsz. Mi ebbe a jó? Semmi. Am. 2 pedál van az ilyen járműben egy fék és egy gáz pedál. A kuplung helye üres, de ma láttam olyat ahol szinte nem is volt neki hely. Jah és képzeld el lassításnál nem tudod használni a motorféket. Ha bekrepál drága pénzért cseréltetheted. Ha a kocsi vmi miatt útközben nem indul (lemerül az akksi, generátor hiba, stb.) nem tudjátok betolni sem. Én még nem vezettem ilyet, de nem javaslom. Maximum egy magasabb kategóriás kocsinál mondjuk egy BMW-nél, jaguárnál, de 1.3-as Swiftbe semmiképp ne vegyél ilyet.
2013. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok,utolsó válaszoló,teljesen igazad van,ugyanígy vagyok vele,3 évig használtam robogót még mindig meg van de muszáj volt váltanom váltós krossz motorra mert sokkal élvezetesebb,és én nem féltem a kézi váltóstól hogy jaj most hogy tanulok meg,váltani kell,hanem én szinte örültem hogy nekem kell váltani. :)
2013. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz az az automata. Persze fiatalon még szereti bőgetni a gépet az ember fia és lenézi az automatát használó társait, aztán idővel a vezetés már napi rutinná válik, fontosabb lesz a kényelem, a család, a biztonság. Na ekkor jön el az automata ideje :) Persze ha valaki sokat megy pályán és országúton, akkor nincs sok értelme, de a sűrű, araszoló, városi forgalomban verhetetlen.
2013. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!


3. vagyok, én lakott területen kívül lakok, szeretem bőgetni a 18 éves Swift motorját, lehet elfogult vagyok :D

2013. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd :)))
2013. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na hát így van 40-50 évesen az automata lesz jó,fiatalon még a manuális. :)
2013. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!