Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós verdáknál...

Automata váltós verdáknál miért nem baloldalon van a fékpedál?

Figyelt kérdés
Ha már 1x a kuplungot kihagyták, lenne hely és akkor nem minden terhelés a jobb lábon lenne.

2013. aug. 15. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mert akkor könnyen nyomható lenne egyszerre a gáz és a fék. Ez pedig nem előnyös.
2013. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És az mért lenne jó? Így ott van a gáz mellett a fék, csak át kell rakni a lábat. Ha fél méterre lenne sokkal több idő lenne amíg a gázról a fékre tudsz lépni. Ráadásul eleinte amíg nem szokod meg, biztos, hogy keresgélni kéne hol az a pedál.
2013. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, nem a bal oldalon van a fékpedál? A fékpedál a bal, a gáz meg a jobb oldalon van, mivel csak két pedál van egymás mellett.

Egyébként több praktikus oka is van annak, hogy a pedálok nem kerültek egymástól messzebb. A vezetőknek nem kell kétféle pedálkiosztást megszokniuk, aki kéziváltós autót vezet, az elboldogul az automatával is, csak hiányzik a bal oldali pedál. De a féket és a gázt hellyel-közzel ugyanott találja. Ez meg nem rossz. Ugyanez igaz fordítva is: az automata pedálrendje jó a kézihez, csak ott több a pedál.

Egy kicsit még a gyártás is egyszerűbb: a főfékhenger, illetve a gázbowden vagy -rudazat áttörése nagyjából ugyanoda kerül a kézi és az automata változatok esetén, így a hozzájuk illeszkedő alkatrészek helyét nem kell változtatni.

Egyébként meg lehet ballal fékezni automata váltós autó esetén is, ha erre vágysz és elég finoman dolgozol bal lábbal. Mivel más dolga nincs a lábadnak és biztosan nem akadályoz a kuplungpedál, megteheted.

2013. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod miért nem ott van? Próbáld ki egyszer, hogy milyen bal lábbal fékezni. Én egy szer próbáltam egy automatával, (kb20km/h-val) a vége az lett, hogy a homlokommal majdnem megtámasztottam a szélvédőt:)
2013. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Remélem ez komoly,mert viccnek durva lenne..
2013. aug. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
már leírták: mert ugyanúgy a jobb lábbal fékezel, a ballal SEMMIT sem csinálsz. mikor először ültem automatásba, mindig akartam a ballal dolgozni, kellemetlen volt. meg akaratlanul nyomtam a lábpihentetőt mintha kuplung lenne. ballal csak nagyon csúnya satufékezések lennének...
2013. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"W124300TD"


Tényleg így volt:)

2013. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert aki megszokta a kéziváltóst, az állandóan azt a pedált nyomogatná, vagyis állandóan fékezgetne.
2013. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
talán azért mert ha bal lábbal fékeznél lesatuznád !!!??? nem véletlen ott van ahol eredetileg is van a fék mivel a normál ember azt szokta meg hogy jobb lábbal fékez.....
2013. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van ezzel ,de nekem semmi gondot nem okoz bal lábbal fékezni egy automata kocsit és szinte mindig így is használom, mert jóval hatékonyabb szerintem így használni.Minek lógassam a bal lábam ? No meg ha olyan a szitu mindig fék készenlétben lehet a bal lábam a fékpedál felett tartva. Egyrészt jóval szélesebb a fékpedál rajtuk ,másrészt a bal lábammal is képes vagyok finom mozgásokra, nem csak satufékre.
2013. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!