Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia 1,4 Rt benzines...

Renault Thalia 1,4 Rt benzines,2001-év. Jó tanácsokat, tudnivalók?

Figyelt kérdés

Mikor,hány kilométerenként kell, olajat cserélni a motorba és milyen fajta olaj ajánlott bele,márka és viszkozitás? Pl. Kasztról 10w 40 vagy ?

A kerék gumi nyomásnak mennyinek kell lennie,hány bár,elől és hátul. Vezérmű szíjat mikor kell cserélni.

Azaz mostanában örököltem egy Tháliát és semmit nem tudok róla vele kapcsolatba. Szívesen olvasnék vele kapcsolatos jó tanácsokat,tudnivalókat.

Köszönöm!


2013. szept. 14. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem Thalia-m van, de általános dolgokat tudok mondani, ha az megfelel.

Olajcsere: rendszerint azt szokták mondani, hogy 1 év vagy 10 ezer km után szokás olajat cserélni. Új kocsiknál ez már 15-20 ezer km szokott lenni. A Thalia-ba 10w40-es olaj biztos hogy jó lesz, nemigen tudsz vele mellé lőni. Hogy milyen márka, az jó kérdés. Jó a Castrol, Mol, Shell, Valvoline stb, de ezek ugye értelemszerűen drágábbak. Én használtam már párszor olcsóbbat is, a Hunoil-al még nem volt gondom. rendszerint a Shell-t favorizálom. 1,4-es motorba 3,5l körül elég lesz bele, szóval 4l-es kiszerelést érdemes keresni.


Guminyomás: Ezt megtalálod valahol a kocsin, egy matricán. Nézd meg a benzin beömlő ajtaján belülről, vagy az ajtóknál valahol. 2bar körüli értékre felfújod mind a 4-et, s jó lesz az úgy. A gyári érték is kb ennyi lesz.


Vezérmű szíj csere: ezt is általában km-hez és évhez kötik. Az én kocsimhoz 60000km vagy 6 év van megadva. Ha tudod, hogy mikor volt rajta cserélve, akkor azzal számolj, ha nem, akkor ejtsd meg rajta most, és számolj innentől. Egyébként ezt ajánlom az olajra, és a gyertyákra is.

Tehát cseréltess rajta olajat és olajszűrőt, vezérműszíjat és gyertyákat is. És a levegőszűrőre is nézz rá.


Ennyit tudtam írni, remélem hasznodra lesz.

2013. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt nézegess, kérdezz: [link]


Olajat 15.000 km-enként cserélj, vagy évente, de inkább ELF, esetleg Mobil1(én utóbbival használtam) legyen.

Guminyomás 2,2 legyen inkább, a 2 az kevés. Vezérműszíjcsere 6 év, vagy 120.000 km, amelyiket hamarabb eléred. Minden szűrőt is cseréltess, hűtővizet is.

2013. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Várom a többiek jó tanácsát,ötletét,tudnivalókat.

2013. szept. 15. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!