Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hűtőfolyadék cseréje szükség...

A hűtőfolyadék cseréje szükséges? És ha igen, számít a szín?

Figyelt kérdés

Van nekem egy 2001-es Lagunám. 1 hónapja volt rajta vízpumpa cserélve vezérléssel egybekötve.


Sok autótulaj vallja, hogy a hűtőfolyadékot érdemes nemcsak utántölteni, hanem a rendszert kompletten leereszteni, és új fagyálló folyadékkal feltölteni.


Megkérdeztem a szerelőmet - megbízható szakembernek tartják - azt mondta, hogy még ezelőtt a vízpumpa cseréjekor nézték a folyadékot és jónak találták, felesleges vele foglalkozni. Én bíznék benne, de mégis ott van a többi autós egybehangzó véleménye.


Cseréltessem, vagy bízzak meg a szerelőmben? A hűtőfolyadék "elkoszolódásáról" illetve tisztaságáról gondolom én is meggyőződhetek, ha kicsit kiszívok a tartályból, és ha a színe szép rózsaszínes akkor gondolom jó nem?



2013. szept. 17. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Szin nem számit. Koszolódni nem szokott csak ha valami hiba van. Bizz a szerelődben. Gondolom megmérte hány fokot bir és az éppen elég törődés.
2013. szept. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a fokra gondoltam azt én is meg tudom méretni ingyen a kúton. Hanem a gyártó erre is megad egy csereperiódust, ami 4 év vagy 120.000km. Nyilván az ioncserélt víz és a fagyálló keveréke is ennyi idő alatt elhasználódik. A palackban lévő ásványvíz is megposhad egy idő után.
2013. szept. 17. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom honnan szedted ezt a négy évet,de ha ennyire okos vagy akkor cseréld le és megnyugszol.
2013. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát egyrészt a szervizkönyv írja a többi cserélendő (fékfolyadék, szervó olaj stb.) mellett a hűtőfolyadék cseréjét is. Jó, nyílván egyrészt azért van a könyvben, hogy a Renaultba vigyem, és ott fizessem ki a cserét.

Másrészt meg a Lagunás koponyák mondták a cserét.

2013. szept. 17. 18:47
 5/9 Napkiraly ***** válasza:

nekem tizenéves autóban is a gyári fékfolyadék van

egyébként számít a szín, alublokk vagy aluhűtő esetén a rózsaszín kell

2013. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a felirat számít, ha rajta van hogy foszfát és anion mentes, alumínium hűtőhöz, akkor jó, ha nincs akkor nem jó.
2013. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen kell cserélni mivel az "keni" vízpumpát. És az is elhasználódik egy idő után akár mit csinálsz vele. Az is állandóan felmelegszik majd lehűl.
2013. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Keni az agyad. xD
2013. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Józan Paraszt válasza:

Három fő típus létezik:

Zöld fagyálló hűtőfolyadék:


Ezek hagyományos, főként Észak-Amerikában használt fagyálló hűtőfolyadékok. Adalékolásuk szilikát és foszfát alapú, amelyek az alumínium és vas felületek számára jelentenek védelmet. Ezeket kb. 50.000 km-ként, vagy 2-3 évente kell cserélni.

Szerves bázisú (OAT, Organic Acid Technology) fagyálló hűtőfolyadék:


Ezek a folyadékok szerves adalékot, ún. 2-EHA-t, szebacátot, ill. más szerves savakat tartalmaznak. Ellentétben a zöld fagyállóval, ezek nem tartalmaznak szilikát és foszfát adalékokat. A szerves bázisú fagyállókat jellemzően más színre színezik, mint a zöld típust. Ezeket kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni.

HOAT, Hibrid bázisú (Hibrid OAT) fagyálló hűtőfolyadék:


Ezek a folyadékok is tartalmaznak szerves savakat, de nem 2-EHA típusúakat és tartalmaznak szilikátokat is, az alumínium védelmére. A HOAT típusú fagyálló hűtőfolyadékokat számos európai autógyártó használja, de amerikaiak is, mint pl. a Ford és a Chrysler. A HOAT típusúakat is kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni. Az utóbbi években az autógyártók univerzális fagyálló hűtőfolyadékokat használnak, amelyek minden járműtípushoz használhatóak. Ezek a hosszú csereperiódusú termékek csak a színükben különböznek. Néhányat narancsszínűre, más fajtákat kékre vagy lilára színeznek.


Forrás:www.elf.co.hu

2015. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!