Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan autó 300-400ezerig ami...

Olyan autó 300-400ezerig ami nagyon könnyen fenntartható és nagyon keveset eszik? (7liter max de inkább 6) napi 80kmre

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
ha lehetne 6 literből megállítani egy 300-400 ezer forintos kocsit ki venne újat?minek?szerinted ez reális kérdés?10-15-éves szarládákat adnak ennyi pénzért ami az életben nem áll meg 6 literből
2013. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első sokan miért vesznek új autót mert megtehetik de nem azért mert a régi sokat fogyaszt nem a jó öreg ruszki és kelet németi autókból kéne kiindulnod.Egy normálisan karbantartott régi autó is tudja hozni a gyári értékeit!Nem mindenki esztelenűl hajt!


A kérdésre válaszólva

Napi 80 km az 1.0 swiwt is elég vagy egy 1.5 szívódízel citruen saxo mind a kettőhöz kedvező áron vannak alkatrészek,sőt bontókban is bőven akad hozzájuk cuc legalábbis a swifthez.A swift nagyobb utastérrel rendelkezik, a saxoban hátul nagyon kevés a lábtér.

Itt vannak a fogyasztási és egyéb müszaki adatok


Swift 1.0

[link]

Citruen saxo 1.5D

[link]


Ha nem akarsz eszeveszettül száguldozni és össze vissza előzgetni,normális szabály betartós közlekedéshez napi 80 km-re ezek is megteszik.

2013. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszóló jó nagy hülyeséget írt, a fogyasztás nem függ a kortól. Attól hogy egy uató öreg vagy szar, még lehet takarékos. Én 10 éve, évekig használtam egy 87-es évjáratú Nissan Sunny 1.7D autót, 4 év alatt 150e km-t mentem vele, hiba nélkül, és 4.5l átlagfogyasztással, aztán eladtam mert kezdett kirohadni alólam. Ennyit az öreg szarokról.

A 2. válaszoló jó tippeket adott. Tulajdonképpen bármelyik 90-95 között gyártott japán autó jó, 1.0-1.4 motor között, de sima szívó dízellel is jöhet. Azok nagyon megbízhatók és takarékosak is, csak könnyen rozsdásodnak.

Én is inkább egy 1.0 Swiftet ajánlok, ha másra nem kell csak munkába járni.

2013. szept. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!