Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kormol ennyire a Babettám?

Miért kormol ennyire a Babettám?

Figyelt kérdés

95-ös benzinnel járatom 1:33-as keverékkel. Sima 2T olajat használok, de próbáltam drágábbal is, ugyanez van. Fél évente le kell vennem a kipufogót, kiönteni a csőből az összecsomósodott koromgolyókat és kipucolni a teljesen eltömődött hangtompítót. Ez kb. 1000 km-enként ismétlődik, új korától kezdve. Motorikusan nem hiszem, hogy kopott lenne, a dugattyút és a gyűrűket nem rég cseréltem, új korától nálam van, talán 15-20000 km-t mehettem vele (a mérőóra később került fel, ezért nem tudom a pontos számot).

Utángyártott Dellorto karburátor van rajta, ha ez számít valamit.


A legnagyobb félelmem, hogy egyszercsak tönkremegy a menet a hengerben a sok le- és fel szereléstől.


2013. szept. 21. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet az olajtól is. De szerintem rövideket mész vele így nem melegszik be és ezért rakódik le.

A hengernél pedig tőcsavar van, nem kell félni

2013. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hy!

olajból használj teljes szintetikust és nem fog kormolni és nyugodtan keverd 1:50-be!

Amit tudok ajánlani az a repsol olaja,vagy a [link] ez a xadós ez nagyon jó ilyet használok Én is az első keverés után észrevehető a változás ha kopott a dugód.

2013. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 schbandika válasza:
Össze keveredett egy Ford Fiestával!!
2013. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!