Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005 Ford Fiesta 1.3 nyikorgó...

Hegedus Csaba kérdése:

2005 Ford Fiesta 1.3 nyikorgó hangot hallat a motortérből, de minden bizonnyal nem az ékszíj a ludas. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy a lassan kilenc éves Fiestám (1.3 benzin) mostanában furcsa, nyikorgó hangot hallat a motor felől, és nem tudom, hogy mi az. A nyáron nem csinálta, de most, hogy hidegebbre fordult az idő, rendszeresen előfordul. Gondoltam, hogy az ékszíj lesz az, mivel mostmár hideg van, így a fém összébb húzódhatott egy kicsit, de mikor a teljesen hideg motorba belenéztem, az ékszíj olyan szorosan állt, hogy ki sem lehetett robbantani onnan, ergo az nem lehet a gond (emellett 20 km menet után is elő-elő fordul a nyikorgás).

Érdekesség, hogy csak akkor csinálja ezt a motor, ha dolgoznia kell. Beindításkor, üresjáratban semmi, de miután megy pár métert, megszólal a nyikorgó hang, és azután is folytatódik, ha megállok és üresbe teszem, de nem egyfolytában, csak rendszertelen időközönként (menet közben sem egyfolytában, csak rendszertelen időközönként nyikorog).

Ez már korábban is előfordult, de nem foglalkoztunk vele, mondván le lesz adva nyár előtt a szerelőnél műszaki miatt. A szerelőtől ugyanezzel a gonddal hoztuk el, de ő azt mondta, hogy ez az ékszíj, be fog kopni. Nyáron nem is volt vele gond, csak most jelentkezett megint.

Légyszi, ha tudtok, segítsetek, mert megőrjít a tudat, hogy esetleg valami komoly baja lehet.



2013. szept. 22. 18:52
 1/4 Dörmögő ***** válasza:
100%
Attól hogy feszes a szíj még nyikoroghat. Ékszíjtárcsa is lehet annyira kopott hogy az ékszíj nem az oldalán fekszik fel hanem az alján. De ez könnyen megállapítható, mert akkor a tárcsa peremmagasságánál mélyebben fekszik fel a szíj.
2013. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszer en is igy jartam,csereltem ekszijat , tarcsat semmi.Egyszer aztan kiverte az egöt a vilagitasnal ,kicsereltem ,spontan kivancsisagbol ramertem a töltesre:19v-ot mertem.Normal 13.8-megszaladt a fesszabalyzom+5.2-volt annyira megfogta ,hogy hiaba spanoltam az ekszijat mindig csuszott nagy baj nem törtent szarrá hajtotta az aksimat stb .Kb3000 ft fesszabajzo ,utana minden megjavult.
2013. szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Hétvégén elviszem szerelőhöz, és mindenképpen felhívom ezekre a figyelmét, és majd leírom, hogy mi volt a probléma.

2013. szept. 23. 17:28
 4/4 A kérdező kommentje:
A vízpumpa volt a hibás, éppen utolsó pillanatait élte, még éppen időben vittük el a szerelőhöz. Mindenesetre köszi a segítséget.
2013. okt. 22. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!