Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KRESZ szakértők egy kérdés lehet?

KRESZ szakértők egy kérdés lehet?

Figyelt kérdés

hogy elsőbbsége van-e a kanyarodó autóval szemben annak a bicajosnak, akinek a bicikliúton van elsőbbségadás kötelező táblája?

Előre is thx.



#KRESZ #elsőbbségadás #kinek van elsőbbsége
2013. okt. 9. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok kresz szakértő, de nincs.
2013. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 intrepid ***** válasza:
0%
A bicajosnak akkor van elsőbbsége, ha meg is adják neki!
2013. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem, az elsőbbségadás kötelező tábla miatt ébredő elsőbbségadási kötelezettséged természetesen vonatkozik a kanyarodó járművekre is. Számukra is elsőbbséget kell adnod.
2013. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Thx. mindenkinek, az oktató is ezt mondta, de még így se voltam benne biztos.

Az az idegesítő, h most nemrég forgalmi vizsgáztam, s egy egyenes szakaszban volt egy háromszög táblám, ami bicajosokra hívja fel a figyelmet, s keresztbe rá fel is volt festve egy sárga sáv nekik, ami eléggé azt hiteti el az autóssal, h elsőbbsége lenne a bicajosnak, pedig volt elsőbbségadás kötelező táblájuk. :)

2013. okt. 9. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
de nem mindegy, hogy hogyan áll az a háromszög tábla :P
2013. okt. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, nem mindegy, hogy csúcsára, vagy élére állított.
2013. okt. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom (remélem jól is, h ne égjek), h lapjára állítva figyelemfelhívó, de az a sárga szaggatott vonal, ami idegesített ott a bicajosoknak, amit nem tudok, h miért raknak ki, h vigyázzak a hülye bicajosra, aki nem ismeri a kreszt, vagy mi?
2013. okt. 10. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!