Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az édesapám nevén levő,...

Az édesapám nevén levő, külföldi rendszámú autót vezethetem?

Figyelt kérdés

Itthon használja, de nekem most lett meg a jogsim, és néha elvinném az autót. Lehet? A "lehet, csak nem szabad" tartalmú válaszoktól kíméljetek.

Köszönöm!:)


2013. okt. 20. 20:15
 1/6 szántóvető ***** válasza:
ha apádat megállítják és kérdőre vonják akkor tudja igazolni hogy jogosan használ külföldi rendszámot?ha igen akkor az ezt bizonyító iratok legyenek benne a kocsiban a forgalmival együtt.
2013. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze! Külföldi lakcímmel meg mindennel rendelkezik, hivatalosan vette a kocsit. Természetesen a forgalmi nálam lesz, máshogy nem is mernék elindulni.:D

Köszönöm a választ, jöhet még.:)

2013. okt. 20. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:

"A "lehet, csak nem szabad" tartalmú válaszoktól kíméljetek."


Pedig lehet, csak nem szabad! Ha nem ismered a két szó közti különbséget, akkor sajnálom!


Akkor használhatod ha neked is az adott országban van a bejelentett lakcímed! (1988. évi I. törvény 25/B. § (4) bekezdés)


Egyéb esetben az intézkedő rendőr bevonja a forgalmit és a rendszámot! (138/2011. (VII. 19.) Korm. rendelet 3. §)

2013. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Harkonnen köszi a pontos választ!

Úgy értettem, hogy pár ember leír annyit, hogy: Lehet, de nem szabad. Pár kérdésemnél már volt ilyen. Na attól falra mászok, inkább csak írjanak annyit, hogy nem, vagy fejtsék ki pontosan, hogy miért nem. Egyébként egy ismerősöm ugyan így közlekedik a kocsival, mondta hogyha látják hogy egy a családnév, és tényleg az illető fia lehetsz, akkor nem foglalkoznak veled. De gondoltam megkérdezem, hátha hivatalosan is lehet ezt. Mondjuk annyira nem bánom, mert van bal kormányos, "hazai" autó is, csak gondoltam jó lenne megismerkedni a jobbos vezetéssel, mert én is tervezem hogy kimegyek.

Üdv!

2013. okt. 20. 22:26
 5/6 szántóvető ***** válasza:

többször elolvastam mire megértettem.tényleg nem vezetheted,ez az egy kibúvó van csak:

"a vezető a járművet - hat hónapon belül összességében - 30 nap időtartamot meg nem haladóan használja Magyarország területén és a használathoz az üzemben tartó a jármű birtokba adása időpontjának, továbbá a használati jogosultság időtartamának megjelölését is tartalmazó okiratba foglalt nyilatkozatával hozzájárult"

-ez egy r_hadt m_cskos szabály.kíváncsi vagyok hogy mit szólna a német francia belga stb. vendégmunkás aki L-es rendszámmal jár hogyha a luxemburgi hatóságok megbüntetnék.

2013. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapszabályként már a '90-es években is benne volt a szabályozásban, hogy Magyarországon külföldi rendszámú járművet magyar, és magyar rendszámú járművet külföldi - kivéve a kölcsönzői (akkor még XX rendszámú autók) - nem vezethet!
2013. okt. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!