Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főtengely ékszítárcsa és...

Főtengely ékszítárcsa és szíjtárcsa két külömböző dolog?

Figyelt kérdés

Az autószerelőm említette a legutolsó szervíz alkalmakor, hogy Ford autómban nemsokára ékszíjtárcsát kell cserélni.


Interneten nézelődve viszont találtam szíjtárcsát és ékszítárcsát is.


A kérdésem, hogy ez két különböző dolog, vagy egy és ugyanaz.


Itt találtam az alkatrészeket:


Szíjtárcsa:

[link]


Ékszítárcsa:

[link]


Köszönöm előre is a tanácsokat.



2013. nov. 20. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár ez a kettő nem egyforma (az egyiken 2 szíjhely van, nyilván mást is hajt), de itt ugyanarról van szó (szíjtárcsa-ékszíjtárcsa)
2013. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

A főtengely végén kétféle szíjtárcsa csücsülhet. Az egyik az ékszíjtárcsa, ami régen tényleg ékszíjtárcsa volt, ma már hosszbordás szíj fut rajta, de a neve megmaradt. A szerelőd erre gondolhatott. Hogy neked ékszíj vagy hosszbordás szíj van-e az autódon, az a típustól függ. A másik szíjtárcsa a vezérműszíjé, néha ezt is szíjtárcsának hívják, holott ez helyesen szíjkerék lenne, mivel fogasszíjról van szó.

Mindkét belinkelt alkatrész hosszbordás szíj tárcsája, de a kettő nem ugyanaz. Az elsőnél a "szíjtárcsa" megnevezés helyes, a másodiknál az "ékszítárcsa" nem, de azért még érthető. Az első tárcsára két hosszbordás szíjt lehet felfűzni, a másodikra csak egyet.

2013. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Böven több infót adtatok mint amit gondoltam, hogy kapni fogok. Nagyon köszönöm így már evvel is többet tudok.

Közbenm felhívtam a boltot is.

A 2 közötti külömbség az egyik benzines, a másik dízel változathoz való.

2013. nov. 20. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!