Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért érzem gyengének az...

Miért érzem gyengének az autót, "kinőttem" volna?

Figyelt kérdés

Suzuki Swift 1.3 92 lóerő.

Arról van szó, hogy egyesbe mikor kiállok valahonnan, egyszerűen hiába nyomom a pedált nem forog el a kerék, nincs elég ereje hozzá, igen, emg lehetne ha erőltetném nem arról van szó,, de pl 2 ezres fordulatról indulok ami már elegendő kéne hogy legyen a dinamikus elinduláshoz és egyszerűen megfogja hiába padlózom meg innen.

Vagy pedig ha finoman indulok, akkor vagy ki kell forgatnom egyesbe 4 ezerig hogy a kettes ne fogja meg a motort, és kettesbe is ki tudjam húzni 50-ig, vagy ha 20 nál felváltok akkor döcögősen tudok csak kettesbe gyorsítani emgint padlóznom kell.

Mind1 lehet valakinek ez jó, de bennem kérdések merülnek fel, hogy ez jó e így mert gyengének érzem. ha meg taposom neki tud menni de bőg a motor és idegesít.

Nem nekem való ez az autó.

Most 16-os kerekek vannak alatta, lehet annak is van köze hozzá, hogy kicsit lomha.

és ez msot jelen állapot nyáron még egy ifát sem merek megelőzni vele ha megy a klíma.

még 70 nél is visszadobom ekttesbe gázfröccsel, az utasok meg nem értik miért ordít motor meg miért pörgetem ki 6 ezerig, mert csak így tudok vele biztonságosan közlekedni.

Most akkor turbódízel való nekem ami tol alul is, vagy valami nagyobb köbcentis benzines?

2.0 benzines Vectrával mentem 15-ös kicsi téli kerekek voltak alatta, 2 napig használtam, mindig csikorgott a kerék amikor elindultam vele, nem volt az az érzésem hogy harmatgyenge az autó, felesleges is votl pörgetni emiatt csendes is volt.

De azt se mondanám egy erőgépnek.



2013. nov. 21. 15:43
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

rendesen pumpálni kell a gázt ha mondjuk egy kis emelkedőn akarsz vele elindulni... de viccel kívül...

másképp vagy felpörög 3 ezerig és a kuplung bánja, vagy lefulladsz vele.

amúgy nem akarom fikázni, jó autó, de a motor az nagyon kaka benne

2013. nov. 21. 15:46
 2/34 dirtboy ***** válasza:
73%

nem neked való a vezetés az a helyzet,nincs semmilyen probléma az autó erejével ha csak nem hallgatsz el valamit ami miatt elszálltak a lovak.

ha egy könnyű 92lovas autóval nem tudsz biztonságosan közlekedni az a te hibád nem az autóé,én gyengébb autóval vígan elvagyok hegyi szerpentineken is normálisan el megyek vele.

2013. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

egyre inkább az az érzésem ezzel az autóval kapcsolatban hogy mindenest akartak belőle csinálni, de így sehova se jó.

városi kisautó, de megölték a bazi hosszú áttételekkel, 95 öt megy kettesbe... egyesbe 55-öt...

jó hogy szenved a motor...

többi kiskocsi leforogja hamar, 70 et mennek kettesbe, azért indulnak el lámpánál is könnyebben, felszabadultabban tud felpörögni a motor.

de nem sokat ér ez így mert autópályára se jó mert ott meg 4 ezret forog és 9 litert eszik 140-nél... de lehet még keveset is mondtam mert egy kis szembeszél és már 9,5....

Országúton jó, 90-nél eszik 5 öt, de ha előzni kell.... akkor bizony használni kell a váltót keményen.

2013. nov. 21. 15:50
 4/34 A kérdező kommentje:

2

nem csak én mondom ezt.

Rajtam kívül még 3-man vezették ezt az autót, mindenkinek kiskocsija van, 1.6 os motorral, és lefulladtak vele elsőre nem szotlam semmit mit kell nézni, néztek egyet felvonta a szemöldökét egyik, hogy jó gyenge ez a kocsi.

Pedig papíron az övé csak 90 lóerő de mégis megeszi reggelire normálisk özlekedésben.

jó persze ha 5 ezerről induliok akkor megvan a 11 másodperces sprint de a rugalmassága szörnyű, minősíthetetlen.

2013. nov. 21. 15:53
 5/34 dirtboy ***** válasza:

akkor nézesd meg autó szerelővel mert egy swift még a nehezebb kasztnis is 92lóerővel bizony szépen megy.

itt a probléma a te autóddal lesz,valamiért szétszaladtak a lovak.

2013. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél helyette egy audi tdi-t. Ja, bocs, mégse, csak a legnagyobb bunkó parasztok járnak olyannal.
2013. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
72%

" 95 öt megy kettesbe... egyesbe 55-öt... "


De az nem azt jelenti, hogy minden alkalommal ki is kell húzatni eddig. :) Ha nem húzatod, akkor nem szenved. Egy 93 LE-s Swift igencsak jól megy.


Én megkockáztatnám, hogy a 2 literes Vectrát lenyomja a Swift gyorsulásban is, meg végsebességben is.

2013. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

szerintem nálad az autóval lesz a gond. Mihamarabb vidd szerelőhöz, és nézesd meg.

Nekem 1.0 swiftem van, és simán ki tudom pörgetni, nem fulladozik, és soha nem pörgetem 3000 fölé, sőt gáz nélkül is el tudok vele indulni a kuplung csúsztatásával. Valami gond van az autóddal.

2013. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%
tegyél alá 165-ös kereket akkor majd kapar,a váltó meg azért van hogy használd a kisebb motorú kocsival meg tudni kell elindulni az 1.3 swift neked nem való nem tudod használni de a többi kocsit sem fogod mert valakinek nem való a vezetés
2013. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
13%

"valakinek nem való a vezetés" Ez micsoda baromság :D

Mi az, talán valami művészet, hogy tehetség kell hozzá? Ugyan, haggyukmár...........

2013. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!