Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Corsa B 1.2 benzines nem...

Corsa B 1.2 benzines nem indul hidegben, hideg motorral könnyen lefullad. Elég lesz az aksi csere vagy más is lehet?

Figyelt kérdés

Először is az autót nyáron vettük, aksi nem tudom mikori, autószerelő október elején átnézte, olajcsere, olajszűrő és légszűrő csere volt, meg még olyan, ami nem egyáltalán kapcsolódhat ide (kerékcsapágy, fékpofa).


A probléma először október 31-edikén jelentkezett egy viszonylag hideg reggelen, mikor nehezen indult el, de végül elindult, aztán pár perccel később egy kereszteződésben elinduláskor lefulladt a kocsi (előtte soha nem fulladtam le vele, szóval nem az én bénaságom), ezután nagyon nehezen indult el, és ezután még egy ideig még mindig erősebb gáz kellett, hogy ne fulladjon le. Visszafelé már könnyedén elindult, és nem volt ilyen probléma, gondolom, mert már meleg volt a motor.


Akkor utána kicsit melegebb idő jött, mentünk vele haza 160 km-t, azóta alig használtuk, összesen csak 2 alkalommal, amelyből egyszer nehezen indult, egyszer könnyedén (de utóbbi nem reggel volt, így melegebb volt).


Aztán ma reggel barátnőmet vittem ki a vasútállomásra, és nem indult, a sokadik próbálkozásra már egyre gyengébb volt, szóval fel is adtuk a próbálkozást, láthatóan az aksi gyenge. Ezután betoltuk, a második saroknál viszont barátnőm lefulladt vele (nem cseréltünk helyet, mert sietni kellett), majd többször is újraindította, többször is újra lefulladt vele, pedig igyekezett sok gázzal elindulni. Baromi ideges volt, ezért vészvillogó ki, és helyet cseréltünk. Végül nagyon sok gázzal elindultam. Mire visszaértem, már normálisan működött, nem akart lefulladni, és miután leállítottam, egyszer újra elindítottam, és könnyen elindult.


A kérdésem, hogy az aksi csere megoldaná-e a problémát, vagy itt más, komolyabb gondok is lehetnek? A könnyű lefulladás miatt kérdezem. Vagy ilyen régi autónál az normális, hogy hideg motorral könnyebben lefullad és jóval több gázt kell adni? Igazság szerint nekem az se gond, ha indulás után még járatni kellene egy ideig a motort, hogy bemelegedjen, mivel nagyjából azért vettük a kocsit, mert 1-2 havonta egyszer megyünk vele 2*160 vagy 2*300 km-t, ahol ugye nem lényeges az, hogy előtte néhány percig járatni kell, plusz olyan havi 1-2 alkalom vásárlás, kirándulás, hasonlók.



2013. nov. 22. 09:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Kivancsi volnek mi volt a gondja, ugyanez a problemam most.
2015. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!