Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan aki már szedetett...

Van olyan aki már szedetett ki részecskeszűrőt az autójából?

Figyelt kérdés

Később nem lehet semmilyen káros hatása a motorra nézve?

Hamarabb tönkremegy, zajos lesz, vagy bármi egyéb?


2013. nov. 23. 18:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Motorra nincs hatással , az csak egy darab lyuggatott kőhenger. A környezetre van hatással ,meg a későbbi vizsgáztatásra.
2013. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Vizsgán szerintem nem gond mert ezt az autót szűrő nélkül is lehetett rendelni, az meg m1 h utólag eltávolíttatom v már nem is volt benne.

2013. nov. 23. 20:18
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Annak, amit szűrő nélkül is lehetett rendelni más környezetvédelmi besorolás van a forgalmijában. Neked hivatalosan azt az értéket kell hozni, ami a tiedben van. Bár ha okosban vizsgáztatod, akkor tökmindegy.
2013. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Zebra3328 ***** válasza:
Az "okos" vizsga után, már csak a Közlekedésfelügyelet mobil ellenőrző egységeitől kell tartanod. Ha egy ilyen útszéli műszaki ellenőrzésen fennakadsz, akkor helyben bevonják a forgalmit és mehetsz 30 napon belül az általuk kijelölt vizsgaállomásra. Itt a Totalcar-os cikk, arról, hogy mit kapott az illegális kínai Xenon izzóért. [link]
2013. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Persze, szedd csak ki, a kisgyerekekkel meg az idősekkel akik mellett elkormolsz ne is törődj!
2013. nov. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lesz egy látható jele, hogy a motorkontroll lámpa világítani fog. Egy érzékelő figyeli kipufogóban lévő nyomást és ha nem lesz benne megváltozik a nyomás.
2013. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
koszi , de szoftveresen is kikodoltatom, igy nem fog jelezni semmi ;)
2013. nov. 24. 10:51
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Visszafogja a motort ,eltömődik ,csak a baj van vele. Legtöbb dízelből kidobják néhány éves korában, mert az új ára meg horror ahhoz képest hogy egy darab tégla. És mivel rengeteg dízelben eleve nincs is ,nem fog jobban kormolni mint azok,szóval kívülről nem látszik.

Olyan autóssal én még nem beszéltem akinek utcán mért a kpm füstgázt, a teherautósokra vannak ráállva csak.

2013. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi :) Végre egy hasznos válasz :)
2013. nov. 24. 13:57
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez is csak egy marketing csoda. Környezetvédelem így-úgy. Aztán kiszerelés után 5-8 decivel eszik kevesebbet az autó..

A legjobban úgy jársz, hogy leszereled és kifúrod belőle ami nem odavaló. Ez azért jó, mert ha esetleg megállítanak valahol (külföldön), és nem tökéletesek az értékek, akkor mutatod, hogy de hát fenn van.. Én nem nem értek hozzá..

Hallottam olyan sztorit, hogy gyerek leszerelte, aztán németben megállították. Elmehetett új DPF-et venni trélerrel. Addig nem engedték tovább.

[link]

2013. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!