Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a négy...

Mi a véleményetek a négy évszakos gumiròl?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon rosszak, és nagyon jók!

Egy német teszten tavaly először kapott kifogástalan minősítést egy négy évszakos gumi, vagyis minden vezetési körülményre ajánlott minősítést, mégpedig a Hankook 4S tipus

2009. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A vadonatúj Hankook Optimo 4S az időjárási viszonyoktól függetlenül egyedülálló kiegyensúlyozottságát is bizonyította. Mindegy, hogy havas, esős vagy száraz körülmények között tesztelték, egyedül a Hankook négy évszakos gumiabroncsa érte el a maximális pontszámot az évszaktól függő irányíthatósági skálán.


Hasonlóképpen kiválóan teljesített a legfontosabb biztonsági teszteken is: havas, vizes és száraz pályán mért fékezési teljesítményével is a lehető legmagasabb pontszámot érte el. Az Optimo 4S összesített teljesítménye száraz úton is kiérdemelte a maximális pontszámot, noha korábban éppen hogy ez volt a négy évszakos abroncsok komoly gyengesége. A Hankook abroncsa ezen a területen is messze megelőzte versenytársait.

2009. nov. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Régebben , ill. a korábbi 4 évszakos gumikkal az volt a gond, hogy erős kompromisszumot kellett kötni, és csak ajjor ajánlották, ha keveset megy az ember, és télen nem muszáj elindulnia, ha nagyon rossak az útviszonyok.


De a fenti példa is mutatja, hogy vannak már nagyon jó 4 szezonos gumik azoknak, akik ilyen összevissza időjárásban élnek , mint mi, hasznos ! (Lecseréled pl. áprilisban a télit,azt hiszed jött a tavasz, aztán két hét múlva újra jön a fagy meg a jég..)

2009. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Én nem bízok a 4 évszakos gumikban, persze ha nincs rá keret, hogy 2 garnitúra gumi legyen az autóhoz, akkor végső megoldásként jó lehet, de szerintem nyáron jobban kopnak, mint a nyári gumik,lágyabbak, és azt se hiszem, hogy fel tudnák venni a versenyt a téli gumikkal, főleg az olcsó árfekvésű 4 évszakosak, ha meg már drágábbat veszel,akkor spórolj kicsit és vegyél külön télit és külön nyárit, azokból az olcsóbb árfekvésű is többet ér mint a 4 évszakos, szerintem.
2009. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem Debica van.Nyáron jó volt, most meg majd kiderül. Van téli gumim is csak beleuntam a cserélgetésekbe.
2009. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Én el voltam vele. De sokan azt mondják erősebb autókra jobb a rendes évszaknak megfelelő. De kis távokra nem autópályára és lassan közlekedve jó a négy évszakos is.
2009. nov. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Hogy lehet egy gumi biztonságos a nyáron felmelegedett úton és csúszósz,havas úton is?Én biztos nem vennék
2009. nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is inkább vettem téli gumit
2009. nov. 27. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem tok mindegy milyen evszak van, fogamzasgatlot szed a baratnom... XD


S.

2009. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!