Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto olaj nélkül. Mi baja lehet?

Auto olaj nélkül. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy 20 éves Opel Vectra 2.0i CD gépkocsi. Az olajszintmérő szerint nincs benne egy deka olaj sem, mégis használják. Mi történhet vele? Leég a motor vagy hasonló? Hidrotőkékkel mi lesz? stb...

2013. dec. 1. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nincs benne olaj, ne jósolok hosszú jövőt a járműnek, nem lesz tartós. A sarokig sem jut. Besül mint a .zar. Oszt mié' nem tesztek belé olajat?
2013. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Talán 1-2 nap, utána be sem fog indulni, a kenés elengedhetetlen a motornak, olyan kopás indul meg benne az első hidegindításkor, főleg, hogy amúgy sem fiatal kocsiról van szó, hogy az egész motor kuka lesz.

Elkopnak a csapágyak, hajtókarcsapágy, főtengely, dugattyűgyűrük, nem lesz kompresszió, attól függ melyik alkatrész adja meg magát hamarabb, valószínű szépen kikönyököl majd a hajtókar a blokk oldalán.

2013. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy a nívópálca nem ér bele csak azt jelenti, hogy kevés, nem azt, hogy nincs. Persze ez sem egészséges, de ha olajnyomás van, akkor többé-kevésbé működik. Viszont gyorsabban/jobban kopik minden, mivel nincs megfelelő kenés. Az olaj a hűtést is segíti. Így beéghetnek a tömítések, elkophat akár a hidrotőke, bekophat a tengely, a szelepek, bármi, ami kapcsolatba kerül normál esetben az olajjal és mozog.
2013. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem értek a kocsikhoz (jogsim sincs), ezért kérdeztem. Egy barátom örökölt egy autót (neki sincs jogsija), és ki akarja vonatni ideiglenesen a forgalomból, de előtte kipróbálta és azóta le sem száll róla. Megnéztük, a nivó pálca szerint nincs benne olaj (lehet hogy nem ér le odáig), de ahhoz képest szép hangja van a motornak és semmi hibát nem érzünk rajta, csak a műszerfalon világít az olaj. Ezek szerint érdemes lebeszéljem a használatról, ha még az életben normálisan akarja használni, és minél hamarabb vegyen bele olajat. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. dec. 1. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs benne olaj, vagy az olajszintmérő szerint nincs benne olaj? Nem mindegy. Ha azt tényleg használják - már úgy, hogy kilométereket mennek vele és még nem haldoklik, akkor kell, hogy legyen abban valami kenőanyag.
2013. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olaj nélkül vagy esetleg 2dl olajjal egy ekkora motornál meg kisebb motornál is akár teljes generált kell majd alkalmazni ahhoz hogy újra működő képes legyen.Nem kap kenést semmi.Ez nem 2t hogy benzinhez rakod az olajat.Erre nagyon kell ügyelni.Szerintem az is előfordulhat hogy a vezérműlánc zajossá válik majd egyszer csak elpattan és az szép dolgokat művel,a teljes hengerfej meg maga a blokk is szétmehet.Az előbb említett hajtókar meg kitőr a blokk oldalán.Féken,olajon,gumin stb..soha nem spórolunk.
2013. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dr. x válasza:
Szerinted minek kell bele olaj ha simán elmenne nélküle is? Talán csak dísznek rakják a kocsikba?;)
2013. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok a hülye barátodnak.Megörököl egy autót és rögtön szétb...ssza. A csapágyak olaj nélkül nagyon hamar elkopnak, mivel sikló csapágyak vannak a motorban. Hamarosan elkezd majd kattogva, hangosan járni ( innen már nincs visszaút, csak a motorfelújítás), majd egyszer csak megáll mint a szög.

Minél hamarabb öntsetek bele olajat, bár szerintem annak a motornak már majdnem hogy mindegy).

A legnagyobb baj az hogy az ilyen autók kerülnek fel a használtautós portálokra, mint idős tulajdonostól eladó, megkímélt autók...

2013. dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annak a motornak már teljesen mindegy, a haverod most dobott ki az ablakon ~200e forintot, bár nemtom milyen állapotban volt az autó, de egy 20 éves opel ennyit érhet saccra ha normális állapotban van, azt meg senkinek nem fogja bemesélni, hogy idős svájci orvos házaspártól rendszeresen karbantartva eladó... elég csak beindítani, csattognak a tőkék, surrognak, kopognak a csapágyak, a hülye is meghallja és sikítva elrohan... :)
2013. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nincs 1000 forintja hogy lökjön bele valami literes szart. Én egyszer mentem így 2-3 kilómétert az autós boltig hogy vegyek bele olajat, de nekem csak a pálcán kb 0.5mm olaj volt
2013. dec. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!