Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor nélkül belehet...

Spongya Bob Kocka kérdése:

Akkumulátor nélkül belehet indítani vhogy egy benzin meghajtású motort?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nincs az autóban akkumulátor csak egy működő generátor, be lehet úgy is indítani betolással? Vagy mindenképp kell egy minimális feszültséggel rendelkező akksi? Természetesen kuplung váltós járgányról van szó :)

2013. dec. 2. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Betolás/behúzás. Amikor jár a motor nem kell akksi, mert minden fogyasztó a generátorról működik. Csak egyfajta pufferként szolgál, stabilizálja a feszültséget.
2013. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Új autót nehezen, ahol elektromos az AC. Másrészről erősen ellenjavalt, mert nem lesz terhelő ellenállás a töltő ágon (akku) és jobb esetben kimegy a diódasor, rosszabb esetben komolyabb baja lesz a generátornak.
2013. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A legtöbb '90-es évek előtti autónál meg lehet csinálni, az autó elektromos rendszere sérülésének különösebb kockázata nélkül. A legújabbaknál viszont már lehetetlen.
2013. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Nincs akku = nincs gerjesztés.

Nincs gerjesztés = nem lesz feszültség.

Nem lesz feszültség = nincs AC, nincs motorelektronika, nincs gyújtás.

2013. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Kétütemű Trabant-ot,Wartburgot belehet indítani akksi nélkül!Csak az aksisarut le kell szigetelni,hogy nehogy káosz legyen!
2013. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Feszültség nélkül nincs se gerjesztés, se gyújtás.

Tudom, láttál már olyat aki látott már olyat, de lehet hogy az sem az volt.


Ahhoz hogy a generátor felgerjedjen magától, legalább 3-4000/perc motor fordulatszám szükséges. Persze elképzelhető hogy sikerül egyesben vontatókötél szakadás nélkül elérni ezt...

2013. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
14 éve Wartburgos vagyok tolásra is elindítottuk akksi nélkül,hogy mennyi volt a fordulat azt nem tudom de beindult!Saját szememmel láttam,tapasztaltam!
2013. dec. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Látom amit írsz, csak nem hiszem el.

Gerjesztés nélkül nincs feszültség. Ez tény. Ha nincs gerjesztés, olyan mintha egy darab vas forogna a generátorban, nem fog feszültséget adni. Lehet izmozni hogy láttad, de attól még nem lesz igaz. Bármibe lefogadom, hogy ellenőrzött körülmények között nem tudnád prezentálni az akku nélküli indítást.

2013. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Speciel èn is láttam már akku nèlkül elinduló autót (wartburgot) mondjuk akkor úgy húzták be. Meg kispolskit is láttam már ugyan úgy bár abban asszem nem sima generátot van hanem dinamó.(bár a dinamó nem biztos) ezenfelül az elöbb emlitett waresznèl láttam olyat is hogy beinitották ès utána kivettèk az akkut ès járt tovább, csak ezután már akkuról se indult el.
2016. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!