Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elszakad az ékszíj, eltudok...

Spongya Bob Kocka kérdése:

Ha elszakad az ékszíj, eltudok menni venni másikat?

Figyelt kérdés
Van egy Suzuki Swiftem a régebbi típus, de régen Wartburgunk volt amiben sűrűn volt ékszíj szakadás. Abban a hengerfejen volt a hűtő ventilátor, tehát az ékszíj mozgatta azt is így ha az elszakadt nem lehetett tovább menni vele. A suzukiban ahogy láttam külön van a hűtő venti, ezért ha menet közben kb. 30 km-re a várostól szakadna el, eltudnék még gurulni a legközelebbi autós boltba? Tudom, hogy nem lenne generátor töltés, de a motor károsodna?

2013. dec. 3. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az ékszíj hajtja a vízpumpát (swiftnél nem tudom)

akkor nem szabad vele tovább menni. Ha nem az ékszíj hajtja, akkor addig mehetsz ameddig az akku bírja.

2013. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
NEM AZ ÉKSZÍJ HAJTJA! Szóval ahogy előttem is írták mehetsz még vele, de a hideg és a lámpák miatt hamar le fog merülni az aku, lehet visszafele már be sem fogod tudni indítani (teljesen lemerült aksi mellett még tolásra sem!)! A motornak pedig nem lesz tőle semmi baja!
2013. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Thomech ***** válasza:
Hát ha elindulsz ékszíj nélkül az szép lesz! Ha a régi 92- 2004 ig swiftre gondolsz abba igen is az ékszíj hajtja a vízpumpát is a generátorral együtt, úgy hogy nem tanácsos elindulni vele bárhová is úgy!
2013. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De az ékszíj hajtja a generátort is és a vízpumpát is.
2014. jan. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"Ha elszakad az ékszíj, eltudok menni venni másikat?"


Amennyiben nyitva vannak az autósboltok,és van lábad természetesen. HA szeretnél szerencsétlen és a legszarabb helyen lerobbanni,akkor persze mehetsz autóval is,valószínű úgyis egy tipikus önmagát szar helyzetbe hozó szerencsétlen ember vagy aki megvárja még valamire 3x annyit költhet,mert szarik a szerelőjére,vagy arra hogy a szomszéd mit mond,aki jót akar. NEm akartalak megbántani,de sajnos vannak ilyen emberek köztük én is voltam.. talán vagyok is még!

2014. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!