Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Varosban az 1.4- es 1.5-os...

Varosban az 1.4- es 1.5-os között mi a különbség? Vagy az 1.3-as es 1.4-es kozotti különbség fogyasztásban nagyban figyelhető?

Figyelt kérdés
Első autóm lenne, leginkabb varosban heti 50-70kmert hasznalnam es havonta lenne 1-2 hoszabb út 150-450 km. Ez oda vissza érthető. Nos Szerintetek mi lenne a legjobb szamomra? Mazda 323, es 323f között vacilalok, ami 1.3 vagy 1.5os motorral van. Es azert kérdem az 1.4es es 1.6os, hogy megeri-e nézni valamit abban az iranbyam is. Varon a válaszokat!

2013. dec. 14. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Minnél nagyobb motor annál többet eszik. Városba és kisebb kiruccanásokhoz elég a kisebb is.
2013. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezeket tudom, csak nem vagyok tisztaban azzal, hogy ezek a különbségek mennyire eltérőek. Az 1.3 az meg eleg lenne nekem vagy akkor mar inkabb 1.5? Varosban mennyi ennek a 2 motornak a fogyaztasa normális közlekedéssel. De kisvárosban nincs annyi lámpa stb...olvasgattam mar tesztetek totalcar stb, ott annyi fele írás volt az autókról, hogy nem tudtam melyiknek higgyek 😄
2013. dec. 14. 10:22
 3/8 anonim válasza:
Elveszel a részletekben és tulgondolkodsz a témában. Ha nem fáj, vedd a nagyobbat. adó/biztositás szempontjábol pár ezer ft a különbség éves szinten. Kicsit jobban megy, talán kicsit kevesebbet is eszik, és ami km-t irsz hogy mennyit mennél, az nulla, nyugodtan vegyed a nagyobbat. Nem fogja leenni rólad a gatyát. Később még hálás leszel érte.
2013. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen én is gondolkoztam, hogy lehet túl jót akarok, ha akarom ó, hogy menjek vele úgyis tankolok bele és annyival nem jelentősen több esetleg az a 1-2liter városban.
2013. dec. 14. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs 1.4-es 323. Az 1.3-as marketinges elnevezése az 1.4, valójában ugyanarról a motorról van szó (1324ccm).

Ez a motor ehhez az autóhoz kevés, azon kívül, hogy lomha lesz, semmivel nem fog kevesebbet enni mint az 1.5, ami legalább megy is a maga 88 lóerejével. Bár gondolom azóta mondjuk már vettél autót :-)

2014. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem vettem meg. Tudom, 1.3ra es 1.5re ertettem a mazdat. Az 1.4 es 1.6 azt csak szimplán cm3re. Most azon gondolkozok, h 1.5mazda vagy 200d Mercedes w124. Kevesebb fogyasztás es a kenyelm miatt a Mercedes mellett allnek. Csak a dizeltol felek, mivel nagyrészt városban hasznalnam... Es attol tartok, h erre a célra inkabb benzines lenne optimálisabb. Csak ott meg nagyobb a fogyasztás, de mégis mennyi?!
2014. jún. 16. 13:25
 7/8 EpicnessOnSquare válasza:
Így egy év után elmondom hogy remélem nem a Mercedes mellett döntöttél:) Tuti legalább 250ezer KM-ben van, és ha netán injektorcserére szorul, inkabb járnál majd biciklivel:)))
2015. szept. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1.4. Renault lett. De szeretnek majd mihamarabb egy mercedest. Esetleg lehetne hozzad 1-2kerdesem ezzel kapcsolatban?
2015. nov. 6. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!