Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 99es F astrában (x14nz), ha...

Nincki kérdése:

99es F astrában (x14nz), ha már meleg a motor, akkor nehéz/akad a váltó, ha kapcsolom át másik sebességfokozatba, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2 dologra tudok gondolni, az egyik, hogy kopik a kuplung tárcsa, bár akkor elvileg csúszna a kuplung, de nem csúszik. A másik hogy váltóolajat kéne cserélnem, de több helyen olvastam, hogy ebben a típusban soha nem kell olajat cserélni (ezt egy kicsit furcsállom is). a váltórudazatben egyik kapcsolódási pont sincs kikopva, nem lötyög.


Ha olajat kéne cserélnem benne akkor milyen márkát, típust, viszkozitást érdemes vennem?



2013. dec. 14. 10:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még kifelejtettem, hogy most a kuplungbowdent úgy állítottam be, hogy nagyon magasan fogjon, így nem akad, de ez csak tüneti kezelés...
2013. dec. 14. 10:23
 2/5 anonim ***** válasza:
cserélj kuplungbowdent! Nekem is ez volt. Egyre nehezebben tudod majd berakni sebességbe és egyszer csak "tinngg.." beesik a pedál és se kép se hang. Nekem hála istennek akkor történt mikor indítottam az autót így könnyen megálltam vele.
2013. dec. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olajat valóban nem kell cserélni a váltóban, a hiba, vagy a kuplungbowden nyúlása, mint ahogy előttem leírták, vagy a kuplungtárcsa elkopása lehet.
2013. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bowdent nemrég cseréltem már, de sajnos az sem oldotta meg a problémát.
2013. dec. 14. 23:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell cserélni, gyakorlatilag néha mégis. Én nemrég cseréltem, szerencsére nem hallgattam az okos szerelőimre.


Nekem az volt a jelenség, hogy ha hideg volt a környezet, akkor nehéz volt váltani, amíg be nem melegedett. Valaki már cserélte előttem, de okos fejjel nem szintetikusra, hanem ásványi olajra. Ez a váltó csak a szintetikus olajat szereti.


Olyan sűrű volt az olaj, mint a méz, de nem az a folyós fajta. Még párezer km és kinyírta volna a váltómat télen. Érdemes ránézni, nem túl drága az olaj.

2013. dec. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!