Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autóba étolaj?

Dízel autóba étolaj?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondja, hogy 50 % ban azt önt a tankba.Nem hal meg a motor tőle?
2009. nov. 24. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a régebbi adagolós dízeleknek nem árt, az új közös nyomócsövesekbe ne tedd


a régi dízelek minden gond néklül elmennek vele

2009. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Régi dízelbe mehet, de vigyázz, mert jövedéki bűncselekmény!
2009. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Traktorokba,mezőgazdasági gépekbe hallottam róla,de személykocsiba,főleg az ujabbakba nem. Mellesleg elég feltűnő illata van a kipufogófüsjének.

De sztem az étolaj is kerül annyiba mint a gázolaj,és macerásabb a tankolás.Nemnagyon értem.

2009. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most azért lement az étolaj ára.230 Ft ért már van.Ez durván 50 Ft vel olcsóbb a gázolajtól.Na persze én nem merném beletenni.Csak kiváncsi voltam, hogy füllent e az ismerősöm vagy tényleg megy vele a kocsi.
2009. nov. 24. 22:11
 5/12 anonim válasza:

Használtam pár évig, semmi gond nem volt vele, csak drága lett hirtelen az étolaj.

Kivétel a HDD és egyébb hasonló jelű motorok, nem bírják, mert a pár százaléknyi hatékonyság növelés miatt, óriási nyomáson dolgoznak, amit jórészt a sokkal kissebb résekkel érnek el.

Az ezek előtti motorok jobban mennek vele mint a gázolajjal, mert az étolaj sűrűbb, nehezebb a gázolajnál, ezért egy liternek nagyobb a kalória értéke.

Télen,-5 alatt, max. 8-10% benzint kell hozzá keverni. Nem többet !!!

Használt étolajat is le lehet házilag szűrni,tisztítani megfelelő technikával, az gyakorlatilag ingyen van.

Az illata viszont árulkodó a rendőrnek, és keményen büntethetnek.

2009. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

"árulkodó a rendőrnek, és keményen büntethetnek."


A rendőrnek a világon semmi köze hozzá.

2009. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A régebbi diesel autók elmennek vele, nem lesz bajuk tőle.

Csak a vámosokat kerüld nagy ívbe, ha ezt használod.

2009. nov. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Tavasztól őszig akár tisztán is elmegy vele az előkamrás ősdízel. Több országban komplett rendszereket lehet venni étolajos átalakításhoz (erre azért van szükség, hogy az étolajat előmelegítsék, így viszkozitása megegyező lesz a gázolajéval). Az igazi okosság a leszűrt éttermi étolaj, az jobb esetben ingyen van. A legtöbb országban senkit nem zavar, hiszen a környezetet is óvjuk ezáltal. Nálunk büntetik a használatát, mert hatalmas kárt okoz egy ilyen autós az államnak :)


Egyébként az első dízelmotort Rudolf Diesel mogyoróolajjal működtette.

2010. jan. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
73%

"Most azért lement az étolaj ára.230 Ft ért már van.Ez durván 50 Ft vel olcsóbb a gázolajtól.Na persze én nem merném beletenni.Csak kiváncsi voltam, hogy füllent e az ismerősöm vagy tényleg megy vele a kocsi."


Mért nem mernéd bele tenni, vagy miért ne menne vele? Szerinted milyen üzemanyagra fejlesztették ki a diesel motort? Mert ha ennyire nem vagy vele tisztában elárulom, mogyoró, ricinus, napraforgó és egyéb növényi olajok elégetésére. Csak később találta ki valami idióta, hogy ezzel a hulladék gázolajjal is képes üzemelni, de azért az igazat megvallva az nem igazán való bele a korom és károsanyag képződés miatt. Én környezetvédelmi okokból büntetném is aki kőolajszármazékkal jár.

2011. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Peter112155 válasza:

Üdv!


Autóvétel előtt állok és gondolkozom;hogy diselest vagy benzinest vegyek.

A diselesen azért gondolkozom,mert tudnék szerezni használt ételolajat,de nem tudom milyen hatással van a motorra és az egész üzemanyagrendszerre.

A benzinesen pedig azért,mert át lehet alakítani etanolosra és olcsóbb a szerelési költség.

(a kiszemelt autók 1992es évjárattól 2001-es évjáratig vannak, és kishaszonok)

2011. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!