Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia 1.4 16v RT...

Renault Thalia 1.4 16v RT alapjáratnál és menet közben váltás után rángat az autó, mi lehet a gond vele? (Fontos)

Figyelt kérdés

Alapjáraton rángat a motor, egész kaszni mozog.

De menet közben is csinálja amikor felváltok akkor is elkezd rázkódni, akkor vissza kell váltanom és felpörgetni a motort és úgy váltani, akkor már nem rángat.

Índúlásnál is fel kell jól pörgetni a motort mert ha vissza veszem a kuplungot akkor nagyon le esik a fordulat.


Mi okozza ezt a problémát??



#Renault #Thalia #Renault Thalia 1.4 16v RT #Thalia 1.4 RT
2013. dec. 18. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

szöszi,nem lehet érteni,

leírhatnád valahogy másképpen is,

2013. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A leírásból nekem úgy tűnik, mintha nem menne mind a 4 henger csak 3!

Sajnos a gyári Valeo gyújtótrafók hajlamosak egy kis párától beadni a kulcsot.


Persze ez csak tipp volt!


Feleségem megfogalmazása: "valami fura hangja van a motornak!" Persze szívem, mert csak 3 henger megy...

2013. dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem lehet hogy csak az alacsony fordulatszam miatt erolkodik a motor? Az enyem is ezt csinalja, igaz 1.2 8v, de valtas elott fel kell porgetni, 1500as fordulatokat mintha nem szeretne. Szerintem ez tipusjelleg.
2013. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Erikerik válasza:
Nekem is hasonlo problémám van mert nekem 1.5 dci van és alapjáraton rángat de ahogy gázt adok kiegyensulyozodik. Nem tudom mi let a gond vele mindenki csak találgat. Van olyan szerelö aki azt mondja a motor tartobak van aki a izogyertyára gyanakszik. Valaki hasonlo problémájak küzdöt? És hogy mit kell szerelni rajta? Elöre is kösszi aki tud segiteni
2014. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnap nézte meg egy szerelő ismerősöm a gyújtó trafókat és azok hibátlanok voltak, nekem azt mondta hogy a pillangó szelepnél a gumi gyűrű megkeményedik és az alapjárat nem lesz egyenletes.
2014. jan. 24. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez akkor igaz, ha fals levegőt tud beszívni, de azt hallod a sziszegésből.
2014. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gázt adok akkor lehet hallani valami sziszegést de csak az elején ha folyamatosan nyomom akkor nem hallani csak gáz adás elején.
2014. jan. 25. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!