Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nézi le mindenki a...

Miért nézi le mindenki a Trabantot, Wartburgot, Ladát, Polskit, Daciát, Barkast és az ezekhez hasonló autókat? Tényleg ilyen rosszak lennének?

Figyelt kérdés
2013. dec. 25. 17:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
54%

Dácia !


Egyszer részegen majdnem vettem egyet,

de amikor megláttam a motortérben a GYÁRILAG berakott 5 literes uborkásüveget,

annyira elkezdtem röhögni, hogy kijózanodtam és inkább autót vettem.

2014. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk van egy 80-as évjáratú felújított nagyPolskink (szinte egyidős velünk). Ha néha elővesszük a garázsból, akkor nagyon megnéznek vele, de nem lenéznek, inkább csodálkozó a tekintet, hogy hogy "csillog", és hogy hogy megy! Gyárilag 70-ezer km van benne, és mindig vigyázva volt rá...
2014. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
51%
Amiket felsoroltál, ezek közül csak a Daciát nézik le szinte az emberek, mert azok tényleg szar minőségűek voltak. A többivel nincs gond.
2014. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
57%
a maguk idejében jók voltak ezek,nekem ezek közül volt mindegyik sőt még skoda volga és zuk is de már egyik sem kellene mivel most telik normális autókra
2014. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Faternak 1970-ben lett Fiat 125-ös autója, kapcsolatai révén az akkori rendszerben hozzá tudott jutni. Ha jól tudom talán ez a típus volt az amiről a Zsigulit mintázták de lehet hogy a 124-es. Az a kis Fiat már abban az időben lőtte a Magyarországon poroszkáló autókat, a zsigulikat pedig szinte megette, és a mai napig használom Enzo-t (így neveztük el a kocsit) és soha nem hagyott cserben, igaz ma már inkább csak azért van beinditva és menve egy két kör vele hogy megmozgassuk és ne egy helyben álljon, de ettől az autótól soha nem tudnék megválni.
2014. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
124esből lett a Zsiga. A falunkban egy tanár úrnak volt FIAT 124-ese. Sajna már eladta mikor még 10 éves lehettem.
2014. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
közbe megkérdeztem én is fatert, igen, a 124-esről mintázták a Zsigát, viszont Enzo a 125-ös modell a felsőkategória volt akkor.
2014. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ezeket az autókat még lehetett javítani. A mostaniakat sokszor rémálom szerelni. És ez nem csak azért van, mert a mostani autók kifinomultabbak, bonyolultabbak. A tervezéskor nem szempont a javíthatóság, elmegy hiba nélkül sokáig utána tessék leadni a méh-be, kedves fogyasztó.


Az érem másik oldala, hogy ezeket az autókat időnként kell is javítani. Apámnak volt két Wartburgja, meg most egy Alakeoja. Az első wartburgon a főtengely hajtotta ékszíjjal a hűtő ventilátort az jó is volt. A második egy újabb típus volt, elektromos ventilátorral, és mindig is melegedett. Piacra járt vele Pestre, szegedről, telepakolva a kombi, meg az utánfutó is. Egyszer hazafelé megragadt a motor, blokkoltak az első kerekek, becsúszott orral előre az árokba. Nem törte össze, de az első két kerék az árokba lógott. Teljes motorgenerál, utána hajtotta még 6 évig. Aztán eladta valakinek, aki építkezett és cementes zsák hordó autót keresett.


Az aleko (ami a moszkvics gyárban készült kisteherautó, és moszkvics motor hajtja) már túl van két motor generálon. (400000km lehet benne). Ráadásul a ruszki autó rohad is. Egyszer kirohadt és kiesett a raktér ajtó... Most a legutóbb, amikor faternál voltam pont ment az aleko, igaz az egyik kerékcsapágy nem tökéletes, és olyan hangja van, mint egy gőzgépnek.


Szóval jók ezek a régi autók, nem olyan unalmasak mint a maiak.

2014. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!