Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 98%-ban autópályán utazó...

98%-ban autópályán utazó emberke milyen dízel, kombi,5 éves autó vegyen? Kritérium: alacsony fogyasztás

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
octavia
2013. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mindent leírtál, csak azt nem, hogy mennyiért...

kb bármelyik 2 literes körüli dízel megfelel a célnak, hacsak nem 180-al akarsz csapatni


2008-nál nem öregebb toyota avensist 2,5-3 millió körül kapsz


van skoda octaviat is, de én a pd tdi-t erősen kerülném, a cr tdi-ből meg azt hiszem csak 1.6-os van, az meg kicsit karcsú 98%-ban autópályás használathoz


mazda 6 is van 3 millió körül, ami lényegesen szebb mint az avensis szerintem, én ilyet vennék

[link]


honda accord is jó választás, de az már egy kicsit drágább 4 millió körül van

2013. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szántóvető ***** válasza:
hat gangos váltója legyen,2000-nél ne legyen nagyobb a motor.
2013. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont erre használom az autómat. Pécs és Budapest között ingázok vele munka miatt. A városokban meg leteszem és hétközben a helyi tömegközlekedéssel járok általában.

Egy 1.7-es dízel H Astrát vettem erre a célra. Szép is meg kényelmes is, de valami minden hónapban bedöglik rajta. Úgyhogy a megbízhatósága nem az erőssége. A szervizelése sem olcsó. Úgyhogy ezt nem ajánlom.

2013. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 pazza ***** válasza:

ha autópályán mész általában 5 alatt lenne a fogyasztás ha 130as tempóról beszélünk!


Hát azt tudom mondani ha nem akarsz belenyúlni!

Ford Focus illetve mondeo. De a mondeó nagyon romlandó. Nem ajánlom! Van még a Cmaxok azok is kijönnek 2 misi alatt! És kényelmesek is ! és pakolhatok!

2013. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek az autóknak valóban 4-4,5 l/100km a gyári megadott fogyasztás országúton.

Ez 90km/h-s tempónál értendő 1 személlyel, nulla cuccal, hátszélben, tesztpályán.

Reális körülmények között 130-as tempónál garantáltan nem fognak 5 liter alatt fogyasztani. Ekkora tempónál egy 1.5-2.0-s dízel 1-1,3 tonnás autónál, jó aerodinamikával 5,5-6 liter a realitás akárki akármit mond. Vagy be lehet állni egy kamion mögé 90-nel szélárnyékba, ott valóban hozza a 4-es átlagot.

Előre borítékolom, hogy mindjárt jön valaki aki elkezdi, hogy bezzeg az én X.Y. autóm 3 literrel eljár 140-nel pályán. Jó, persze...

2013. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Az én 1.7 td-m eljár 4 literből 140-es tempóval 100 km/órás hátszélnél. Szélcsendben azért több kell neki.
2013. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!