Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a problema?

Mi lehet a problema?

Figyelt kérdés

Leallitottam a kocsit, lekapcsoltam a vilagitast, es elol nem kapcsol le hanem rajta marad... nem akar lekapcsolni.



Mi lehet a baj?


2013. dec. 31. 21:06
 1/10 Sys84 válasza:

Milyen autóról beszélünk????

vannak olyanok amelyekben "luxusként" világít a lámpa hogy lásd hova mész. ha pezárod az autót akkor elvileg le kéne kapcsoljon

2013. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lada 2107... Hatul le is kapcsol, de elol viszont nem, csak akkor, ha leveszem az akkumulator egyik polusat, de amint visszateszem, eg a lapma tovabb...
2013. dec. 31. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Beégett a relé (vagy a világításkapcsoló) érintkezője.

HA a kapcsolóé, akkor kapcsolócserével együtt relézd meg, többet nem fog előfordulni.

2013. dec. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony-bizony. Jó hogy Lada, nincs sok bonyolítás. Relé vagy kapcsoló. Vagy ha eddig nem volt relé - akkor a kolléga tanácsa szerint - tegyél bele egyet.

Mára meg vedd le az akkuról a sarut, mert csak úgy fogja abbahagyni.

2013. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megrelezni? azt meg hogyan?
2013. dec. 31. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a világításkapcsoló direktben kapcsolta a lámpát. AZ is elképzelhető, hogy az izzók teljesítménye magasabb volt a névlegesnél. Ilyenkor a kapcsoló csak melegszik, melegszik, megunja, és itt a vége.


Megrelézni: a kapcsolótól elmenő vezetéket egy autós relé ("kürtrelé" néven is ismerik az autósboltok) behúzótekercsének egyik pontjára kötöd. A másik pontot testre. Azt a vezetéket, ami előtte a kapcsolótól a lámpára ment, átkötöd a relé egyik érintkezőjére. A másik vezetéket meghagyod a kapcsolón, de egy elágazást csinálsz (forrasztás, szig.szalag), és rákötöd a másik érintkezőre. Használj csúszósarukat.

Azért így írtam, mert így kötve a megrelézett áramkör is biztosított marad.



ui: Agent K: a te szádból dícséret, hogy kollégának neveztél (gondolom autószerelő, vagy autóvillszer. vagy), de nem vagyok az, csak egy átlagosnál tájékozottabb felhasználó, elektromos szakmával :)

2013. dec. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Már bocs kérdező de a relézés szót sem ismered akkor vidd el autóvillamosságihoz. (nem bántásképp mondom)

[link]

Ladám sose volt de ezek szerint:


Ezen azt mutatja hogy van reléd gyárilag

Ahogy láttom a gyújtás után van a kapcsolód, tehát gyújtás levételével le kellene kapcsolódnia. Ami ha jól értem a szavaidat nem tesz így tényleg a reléd éghetett össze.


Megfelelő relé ki 30, 87 ponra ellenállás mérés esetén végtelent kéne mérni (ez lenne a jó) De nálad valszeg valami értéket fog mutatni, sőt kis értéket mert gondolom rendesen világít a kocsi.

Ahogy előttem a kollega mondta vedd le a sarút estére....


tévedés joga fen áll ;)

2013. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

[link]


A R6-os a te reléd

2013. dec. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megmozgattam az R6os relét, kattant egyet es megjavult. Ugyanolyan minden mint eddig, azzal a kulonbseggel, hogy amikor rakapcsolom a vilagitast, kattan mindig egyet a releben valami... Mivel relet meg ugyan nem szereltem, ebben valami kis rugocska lehet ami kitamasztana, es az kattogna?
2014. jan. 1. 12:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

:D

A relé akkor jó ha kattan :)

Én benne hagynám hátha véletlen "ragadt össze" de ha előfordul még egyszer akkor cseréld ki a relét.

Ha nincs nálad pótrelé akkor kicserélheted a távolsági fényszóró reléjével is míg nem veszel új relét

(asszem az az R5 volt)

2014. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!