Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb kormányos Angol autó...

Jobb kormányos Angol autó vásárlása magyar tulajdonostól?

Figyelt kérdés
Egy jobbkormányos gépjárművet szeretnék vásárolni egy magyar embertől adásvételi szerződéssel. Akitől vásárolom, az Angliában dolgozik. Engem megbüntethet-e a rendőr, hogy itthon magyar jogosítvánnyal vezetem, illetve a magyar rendőr milyen papírok bemutatására kötelezhet? Az eladó szerint zöldkártya angliában nincs, és kint van rá érvényes biztosítás. Viszont elmondása szerint a forgalmiban nem szerepel a műszaki érvényessége. Ha nem szeretném reg. adót és átírást fizetni. Csak adávételivel mennék, a rendőr megbűntethet?
2009. nov. 28. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Mert csak az tarthat itthon külföldi rendszámú kocsit akinek (mint írtad) külföldi cége vagy munkahelye van.

Ha te itthon akarod használni a kocsit, és nem dolgozol külföldön, akkor biza regadót be kell fizetned, le kell vizsgáztatnod a kocsit magyar közlekedési szabályoknak megfelelően. (magyar rendszám, zöldkártya ,műszaki stb...)

Ami 1 zsák pénzbe kerül, ugyhogy szerintem mindenképpen válassz érvényes magyar papirokkal rendelkező kocsit.

2009. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Énmárk válasza:

Ha magyar embertől veszel angol autót, az nem biztos, hogy egészséges, főleg ha nem ismered a nyomtatványok, igazolások kinézetét.


Én magyar embertől vettem angol autót 2010 végén a mai napig nem kaptam adásvételi szerződést, csak kölcsönadásit, tavaly 2011-ben lejárt a műszaki és a biztosítás, emberünk azt mondta semmi gond intézi 180000ft-ot vett le rólam ezekért az okiratokért. 1 hete igazoltatott a rendőr, kiderült az autót angliában kivonták a forgalomból 2010-ben és biztosítás sincs rajta, amit odaadtam a rendőrnek arról kiderült, hogy hamisítvány mint a forgalmi.


Mondjuk erről az emberkéről okirathamisításét és csalásért 2-5 évig le lesz a gond, ja és a kocsit amit kifizettem el se tudom adni, mert nincs a nevemen.


Szóval ha magyartól veszel autót, mint kiderült a neten utána lehet nézni a biztosításnak.

Fontos, hogy nagyon sok autót lopnak angliában eladásra ezért a forgalmiban lévő adatokat is érdemes összevetni az autó számaival (motorszám-alváz szám stb..)

2012. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!