Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 keveset futott, megbízható...

2 keveset futott, megbízható autót valaki lecserélne 1 darab, a kettő összegét már megfutottra?

Figyelt kérdés

Most olvasom ezt a jótanácsot a TC-n:

[link]


Most nem égetni akarom az ott kérdezőt, de van olyan, aki képes lenne lecserélni 1db alig fogyasztó, biztosan 60 ezret futott fiatal Swiftet és 1db 90 ezret futott 307-est egy darab 170 ezret (?ha valóban annyit?) futott 10+ éves 320d-re?

Nem mondom, a 320d megbízható, jó autó, nem is ezzel van a bajom. De nekem az apuka helyében biztosan lenne annyi lélekjelenlétem, hogy nem hagyom magam rábeszélni.

A 2 helyett csak 1 autó maradna, aztán ha az mégis elromlik, akkor nem lesz egy darabig 1 autó sem. A biztosítás, stb. költségek csak kb. 1/3-al lennének alacsonyabbak. Ha egyszerre kell két embernek használnia az autót, akkor az 1 darab autót be kellene osztani, és jönne a megbánás. A javítási költségek kb. a Suzuki és a Peugeot összegét teszik ki. De minimum a Peugeot-ét, a Suzuki meg úgyse romlik el.

Na szóval, érdekelne, ki hogy választana?



2014. jan. 2. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

mindenképpen eladnám a buzukikat és mindenképpen BMW-T vennék.

de nem ilyen gagyi motorral, hanem minimum 330i-t vennék az bír is menni valahogy, bár kéne bele 1 kis chiptuning

2014. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Az tény hogy a swift fenntartása olcsóbb mint egy BMW-é.

Ha van rá elég lóvé akkor én a BMW-t választanám.

Ha nincs, akkor eladnám mind a 2-t és vennék egy 1.4 16V 100LE-s Fabiat.

Persze ez csak az én véleményem mert én tisztában vagyok hogy mennyit keresek és az mire elég na meg hogy mennyit megyek az autóval.

A BMW-t nem tudnám fenntartani és nem is autóznék annyit hogy megérje egy 2000-es dízellel járnom. A swift meg nem tettszik és még nem is olcsóbb a fenntartása mint mondjuk egy Fabianak, a Skoda ráadásul erősebb is...

2014. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tomika,ne szakérts itt, hanem húzzál vissza leckét írni!
2014. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hagyd, itt mindenkinek a véleménye számít.

Még egyszer leírom, hogy nincs bajom a kérdezővel, csak ez volt a legfurább döntés, amit mostanában olvastam és nekem irracionálisnak tűnik még úgy is, hogy 2 helyett csak 1 autót kellene finanszírozni.

Viszont annyira itt nem vagyok vevő bármelyik autómárka ekézésére. Nekem nincs Suzukim, de tudom, hogy nem annyira rossz autó, mint ahogy sokan gondolják, főleg ez az újabb kiadás. A Peugeot sem rossz.

Csak nekem inkább tűnik érzelmi döntésnek, mintsem racionálisnak egy ilyen csere. Az érzelmi alapon meghozott döntéseket nagyobb arányban szokták megbánni később az emberek, mint a racionálisat.

2014. jan. 2. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha most a BMW helyett valami "hétköznapibb" autó szerepelne (Skoda, WV..stb) szerintem mindenki rábólintana erre az üzletre. Azért van ebbe reális gondolkodás is, hisz 2 autó mégis csak 2 autó. Több a kötelező, több a teljesítményadó, 2szett télig gumi garnitúra..stb. Ha a kocsi tényleg hiteles adatokkal rendelkezik, rendesen karban volt tartva és a családnak is belefér az anyagiakba, ráadásul tényleg nincs szükségük 2 autóra akkor reális a csere.


Az én kereseti lehetőségem nem engedné meg, hogy fenntartsak egy BMW-t. Szóval én nem cserélném el. Én inkább eladnám a Peugeot-ot és meghagynám a Suzit. Ha már a költségcsökkentés a cél.


De ez az autó mizéria amúgy is az ő dolguk, ahány ember annyi döntés. Lehet alszanak még rá vagy 2-t és máris másképp látják majd a helyzetet. Azért kivi vagyok végül mi lesz/lett az üzletből.

2014. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is megcsinálnám, és egy 320D-t olcsóbb fenntartani, mint két ilyen autót.
2014. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!