Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízeles autó vagy a benzines...

A dízeles autó vagy a benzines jobb? Melyikkel könnyebb elindulni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a dízel az olcsóbb, ezek az autók általában kevesebbet esznek , mint a benzinesek, de a szereltetésük viszont sokkal drágább, mint a benzinesé.

Melyiket érdemes venni?

És melyikkel lehet könnyebben elindulni? ( Friss jogsis vagyok ).



2014. jan. 9. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
egyik se igazán jobb, mint a másik, hanem mások. Illetve bizonyos helkyzetekben a dízel a jobb, más helyzetekben a benzines, illete mind2-nek megvan az előnye/hátránya. Dízel autókat nehezebb lefullasztani, mert nagyobb a nyomatékuk alapjáraton, ráadásul regulátor is van még a régi dizelekbe is, ami induláskor "gázt ad magának" ha megnövekszik a terhelés, úgy mint a benzines fűnyíró... De a lényeg hogy ne azért vegyél dízel autót, mert kezdő jogsis vagy és nem tudsz elindulni, ugyanugy meglehet szokni a benzinest is mégha átlagon aluli képességeid vannak akkoris. Ha röviudebb, főleg városi távkon használod az autót, és évi 20 ezer km-nél nem mész többet, akkor inkább benzines autót érdemes venni, ez az általános vélekedés a témáról
2014. jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Kérdés: Hogy kaphattál jogsit, ha nem vagy képes magabiztosan elindulni bármely(normális körülmények közti) autóval?


A benzinesek között is van, amelyikkel könnyebb elindulni, mert nehezebben fullad le: pl.: 2005 accent 1.3 12v benzinessel sokkal könnyebb elindulni, mint 2002 Toyota corolla 1.4 16v. Vezettem mindkettőt.

2014. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Eltudok indulni, nem ez a bajom... a páromnak dízeles autója van, és azzal csak felengedem a lábamról a kuplungot és már könnyedén el is indul a kocsi, gyönyörűen megy, nem zörög, ha váltok nem is érzem kb.

Amin tanultam vezetni az benzin - gázos volt. Főleg gázt használtunk. na hát annak aztán volt hangja mikor elindultam... sőőt nagyon sokáig tartott mire ráéreztem h hol nem kezd el rángatni a kocsi. Azért fura, mert a mi dízelesünkkel már tényleg szépen eltudtam indulni, amíg az oktató autójával még nem igazán...


Most akarok autót venni, és ezért nem tudom, hogy melyiket vegyem...

De inkább csak városi autókázásra kellene, munkahelytől hazáig használnám kb, meg bevásárolni, max néha kirándulni menni a közelbe...

2014. jan. 9. 10:55
 4/15 anonim ***** válasza:

városba rohangálni igazán egyik autó sem a legjobb.

Nem tudom milyen az anyagi helyzeted.

Igazán városi kiskocsik:

matiz, corsa, swift, 206, clio, pikanto, yaris stb.

Ebből vezettem matizt(kicsi motor rövid áttételek, pörgős motor), swift(most ez van, 2000 év 1.3 8 szelepes(ennek az alapjárata 1000-en van így számodra könnyebb az elindulás)), swift(húgoméknak volt, 2002 1.3 16 szelepes, ennek már 650 fordulaton van az alapjárata, könyebben lefullad)


autókhoz ajánlom a : hasznaltauto.hu -t

2014. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kb 700-750 ezer amit rá tudok áldozni, szóval a yaris azt hiszem kilőve mert az 1 millió felett van (ha nem tévedek) :(
2014. jan. 9. 12:52
 6/15 anonim ***** válasza:

yaris 550.000-700.000


[link]

2014. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok

620-730 , 2004nél fiatalabb, klíma, elektromos ablak


[link]

2014. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sz÷ardízelt ne vegyél.
2014. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 pazza ***** válasza:
73%

az egész elindulási alapja egy jó állapotban lévő nem kopott kuplung ami bent fog. lehet az benzines vagy gázolajos mind a kettőnél jó kuplunggal ellehet indulni ha nem is adsz gázt neki!


melyiket érdemes venni!? én nekem gázolaj van a kevesebb fogyasztás miatt. de benzinesem is volt fiesta 2010es és annak is könnyű és kicsi fogyasztása volt..

Mai árak mellet teljesen mindegy hogy melyiket veszed benzinesnél a trafód elromlik 40-50 az induló ár egy porlasztó a dízelesnél a javítása 40e teljesen mindegy...

2014. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a benzin-dizel vita olyan dolog, hogy soha nem fogunk egyetérteni.

Azonban egy biztos: a dizellel sokkal könnyebb elindulni (legalábbis nehezebb lefullasztani), azonos méretnél kevesebbet eszik, de például egy olajcsere is 2x annyiba kerül nála.

2014. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!