Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gokart féleséget szeretnék...

Csendi01 kérdése:

Gokart féleséget szeretnék építeni, menne így?

Figyelt kérdés
bicikli kerekekből, hányas kerekeket vegyek? És a kormányzást, hogyan oldjam meg? és egy akkumulátoros Fúróval menne? A fúró elejére egy kis fogaskereket tennék a kereken meg a gyárilag levő fogaskereket hagynám és arra tenném a láncot, így megbírná hajtani? és a kerék az 7 es fogaskerék lenne rajta, és elinduláskor a váltóval kőnyű menetbe váltanák, és menet közben gyors fokozatban? Működne így?

#Gokart Házilag #Kerék.Gokart épités
2014. jan. 9. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tomika te vagy az?

Tudásod alapján nem vagy elég idős, nincs elég pénzed ehhez.

És fúróval??Gokart biciklikerékkel??huh

2014. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kókány Miska felébredt

Azért egy fúró ehhez kevés. Ahhoz, hogy élvezhető legyen, legalább egy 50ccm-es blokk kell és a bicikli kerék sem túl jó ötlet.

2014. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami jó az elképzelés .Gokartot alacsonyra illik építeni. Bicajkerékkel megoldható, de normális kivitelhez átütős csapos kerékagyak kellenek. Ebből is tárcsafékes kivitel. És a megfelelő stabilitás eléréséhez megfelelő kerékdőlést és összetartást kell beállítani.

A bicajváltó szintén problémás. Ugyanis álló helyzetben nem tudsz vele váltani.

Legjobb NuVinci váltóval. Így még egy fúró is elviszi, főleg ha nagyon kicsire és könnyűre építed.

(Bosch elektromobil versenyen ilyesmi felépítésű autó nyert. Nagyságrendekkel jobb volt bármi más konstrukciónál)


Persze meg lehet oldani villásan is a kerekek rögzítését, V fékkel. Ez nagyságrendekkel olcsóbb, de jóval nagyobb és nehezebb szerkezet kell. Szélesebb is les, magasabb is. Tehát instabilabb is. Meg lehet oldani normál váltóval is. Csak itt, a NuVincihez képest minimális az áttétek lehetősége. Tehát egy fúró kevés.

2014. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mennyi a rá fordítható keret?

A legolcsóbb, ha veszel egy Babetta blokkot meg quadkerekeket és hegesztesz vagy hegesztetsz egy vázat. Ennél kissebb motor meg tudja hajtani, de nem lesz élvezhető. Már pedig ha nem élvezed, kár csinálni.

2014. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

NEm kivitelezhetetlen,de ezt így nem érdemes még gondolkodni sem rajta,mert ha csinálsz egy akkora áttételt amivel megtudod hajtani ,az nagyon lassú lesz,és 1km belül leállnál vele szerintem.

Én nem tagadom ,nem rég vettem egy láncfűrészt a józsefvárosi piacon 12 ezerért,nos simán eszembe jutna ezt feltenni áttétellel egy könnyűszerkezetes vázra :) Jó de hozzáteszem ez a kínai xar 3,4 Le és 50ccm :) Esetleg ha szerzel egy autóakumlátort és egy 12voltos motort azzal már több esélyed lenne de még ez sem lenne az igazi.Bringára amúgy amit Én szereznék az a Dongó motor lenne,ezt direkt erre találták ki és még jogi se kell hozzá ha jól tudom.

AMit Te kigondoltál az sem rossz ötlet,talán feltennék a bringára egykét áramfejlesztőt és a motorba ereszteném,és egy amolyan segédráhajtás lenne,ez asszem volt a tv-ben is hogy valami ilyet talált ki valami magyar fószer :)

2014. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=NUlcLbfvCVE

Ilyet méretűt szeretnék csinálni,és az irányítást is így szeretném megoldani.ilyen méretű bicikli kerekekkel.

http://www.youtube.com/watch?v=PBSdB2mgcY0 ez is akkus fúróval megy

http://www.youtube.com/watch?v=rxKZYTQuFFA meg ez is,,szóval akkor szerintem mennem vele!

2014. jan. 10. 09:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hogy lehetetlen,nem működne,hanem azt hogy egyáltalán nem jó megoldás,nézd meg egy törpe szerkezetet hajt meg egy gyerekkel,nos a videóban azt nem is mutatják hogy meddig lehet vele elmenni.
2014. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
és ha két akkus fúróval próbálnám???
2014. jan. 10. 10:29
 9/14 A kérdező kommentje:
Meg van még egy 40W Villanymotorom,az sem elég erős?
2014. jan. 10. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Az első videóban linkeltél egy legalább 3 személyes, elég nagy vas szerkezetet hogy olyanra akarod csinálni.

2. videóban egy kis fa tákolmányt ami egy gyerekkel is "repesztett" komplette lehet max 30 kg. Gyerekestől.

3. videóban lévő meg nem ment sehova. Egy helyben persze hogy bírja pörgetni a kereket.


Egyébkét a váltó, amit fentebb írtam tud olyan áttételt hogy 2 fúróval lehet gumit füstölni vele. (és 8 fúróval ment).


Másik hogy ha nem csak döcögni akarsz vele érdemes minél alacsonyabbra csinálni. Az ülést, és a szerkezet nagy részét a tengelyek alá vinni.

Szintén hasznos dolog ha a nyomtáv szélesebb mint a tengelytáv. Aztán akkor baromi stabil szerkezet lesz.


40w? Az elektromos bicajok, amikkel a vénasszonyok randalíroznak 300-350W-osak(igen, hivatalosan 300w felett SMKP-nak számít, de mégis sok 350-es is van). És az képes egy 15-20 kilós szerkezetet meg a mamit 35-40-el repíteni.

Akkor egy jóval nehezebb szerkezettől és egy 40W-os motortól mit vársz? Fúrót is meg kell nézni hogy hány watt. Abból is van sokféle.


Bár szerintem egy ilyen kényelmesen elvinné még nagy áttét nélkül is:

[link]

:)

2014. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!