Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy lopott autót...

Lehet, hogy lopott autót vettem? Használtautó kereskedésben vettem egy 6 éves autót. Az átvételkor elszabadultak az indulatok, mert az autón nem végezték el az ígért javításokat, így nem tudtam odafigyelni, hogy milyen papírokat kapok.

Figyelt kérdés

Az adásvételkor az eredeti német tulaj által aláírt papírt írtam alá, mintha tőle vettem volna az autót (ez így szokás elvileg), ekkor láttam a német papírokat is egy pillanatig. Szervizkönyv volt az autóhoz. DE. 1 hét múlva vehettem át az autót, az átírást a kereskedő csinálta a meghatalmazásommal. Az átadáskor már a kész forgalmival várt, és akkor kötöttük meg a kötelezőt. Az okmányirodával korábban beszéltem telefonon, ahol azt mondták, hogy érvényes kötelező biztosítás nélkül nem állítják ki a forgalmit. Az eladó nem adta oda az adásvételi szerződést, illetve semmilyen német papírt a korábbi rendszámról stb. Nem kaptunk az eredetiségvizsgálatról papírt, mondván ha az nem lenne meg, akkor az okmányiroda nem adná ki a forgalmit.


Kicsit olyan, mintha a havernál leműszakizna a kocsi, és egy másik haver az okmányirodában kiállítaná a forgalmi biztosítás nélkül. De hogy az eredetisvizsgálatról miért nincs papír, és az adásvételi szerződést miért nem kaptuk meg, az számomra kérdés.



2014. jan. 10. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát téged jól behúztak


És te komolyan így átvetted a kocsit? Hogy nincs a kezedben a szerződés? Ami pont azt bizonyítaná h a tiéd a kocsi, és megvetted?

2014. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2014. jan. 10. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:

De most nálad van már az autó?


Pénz pedig náluk?


Nem ártott volna olyan embert vinni, aki legalább egy kicsit ért ezekhez. Én anyámmal mentem autót venni anno. Nem szégyen ez. Ő vágja ezeket, én nem.


Amúgy menj a rendőrségre, vagy ha látsz bárhol rendőrt, egy pillanat alatt lekéri az ilyesmit, hogy lopott-e egy autó.


Amúgy most semmilyen papírod nincs a kocsihoz, az szép. Hát ezért nem szabad kereskedésből autót venni. Ott úgy vágják át az embert, ahogy nem szégyelik!

2014. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én is kereskedésből vettem az autóm, de korrektül kitöltöttük a szerződést, megkaptam az eredetit, a kereskedő eltette a másolatot, a papírmunkát meg én intéztem
2014. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olyan NINCS, hogy nem kaptad meg az EREDETI adás-vételi szerződés KETTŐ DARAB példányát.


Illetve az eredetiségvizsgát. Valamint biztosítás nélkül VALÓBAN NEM ÁLLÍT KI AZ OKMÁNYIRODA BIZTOSÍTÁST!

2014. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szia.

eredetiségvizsgálatot az eu-ból hozott autóra NEM kell csináltatni forgalomba helyezés előtt.külföldi forgalmit elveszik az okmányirodába mikor kiállítják a magyar papírokat, viszont abból lehet valahogy másolatot kérni tőlük, de elég bonyolult.csókosoknak kiadják biztosítás nélkül a forgalmit, ennek viszont járj utána mert ha nincs biztosításod minden bizti nélküli napra mabisz díjat fogsz fizetni.a szervizkönyvet meg simán meghamisítja bárki. viszont vannak olyan márkák amiknél itt is megtudják mondani mennyi km volt benne az utolsó szervizkor(ha márkaszervizbe hordták kint).és ha ilyen adásvételnél átírási díj sincsen.

2014. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az adásvételi felejtődött ott, azt egy példányban írtam alá. A biztosítást az átvételkor megkötöttük, a forgalmi a nevünkre szól, megkaptuk, a kulcsokat megkaptuk. Tehát nem papírok nélküli autót vezetünk, csak nincs adásvételink.
2014. jan. 11. 10:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Hallottam az ügyedről...

Fogalmam sincs... Ilyet életembe nem hallottam még.

De tovább bonyolítja a helyzetet az hogy ezt Magyarországon vették észre.

Nem te vagy a hibás mivel nem tudtad hogy mi van az autóval.

Gondolom most lefoglalta a jard...

Nem ez az autó véletlen ami már 1 eredetiségvizsgán átment??

2014. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
annak nem nagyon van jelentősége. valószínűleg soha többet nem lesz rá szükséged. de ha feltétlenül szeretnél egy példányt akkor hívj fel egy okmányirodát és elmondják hogy tudsz másolatot kapni.
2014. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
végülis van valami galiba az autóddal vagy csak kétségeid vannak?
2014. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!