Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesen lemerült autó akkumul...

Teljesen lemerült autó akkumulátort az automata töltő nem akarja tölteni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

U.n. zselés akksim van. A töltő egy EUFAB CPL-2054.

Teljesen lemerült az autóban az akksi (12V-os). Amikor ráteszem a töltőt, akkor 3.9V-ot mutat és nem hajlandó tölteni. Azt csináltam, hogy egy tök egyszerű töltővel kb. 2 percig töltöttem (8-10A) és akkor 12V közelébe ment a feszkó az akksiban. Ekkor már az automata töltő is teszi a dolgát szépen és használhatóra tölti az akksit.

Mit tegyek, hogy ne kelljen a szomszédot nyaggatni a töltőért ilyen esetekben? Van megoldás a szinte teljesen lemerült akksi automata töltővel történő töltésére?



2014. jan. 13. 10:39
 1/7 dirtboy ***** válasza:
52%
ha még életben van az aksi akkor ésszerű lenne nem lemeríteni a továbbiakban és akkor ez a problémád megoldódik,nem kell nyaggatnod a szomszédot.
2014. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

"Van megoldás a szinte teljesen lemerült akksi automata töltővel történő töltésére?"

NINCS!

illetve az, hogy nem hagyod az akkut ennyire lemerülni.

(azért nevezik aut. mat. töltőnek, hogy akár állandóan is az aksin lehet a jármű használatának üzem-szüneteiben pl.a "*" (csillag) hosszabb téli üzemszünet módban.

Ezáltal, mindig optimálisan töltött akkuval tudod indítani a járművet.

1. a max. 0,8 - 3,8 A töltőáram, nagyon alacsony /csepptöltés/ a teljesen kisütött akku feltöltéséhez.

[link]

2. a processzor vezérelt töltő ekkor már "hibásnak" érzékeli az akkut (jogosan!) és lekapcsolja a töltést.

Ugyan akkor a szomszéd töltője, egy hagyományos (8-10A teljesítményű) töltő, ezt csatlakoztatva azonnal elkezdi tölteni az akkut... De, csodákra ez sem képes, ha többször mély-kisülésbe viszed az akkut, ez sem tud újból életet lehelni bele (kuka)

2014. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hagyományos ,nem agyonelektronizált töltőt ,más megoldás nincs. Vagy ne engedd így kisülni az akkut mert nem tesz jót neki.
2014. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Természetesen nem hobbim teljesen lemeríteni az akkumulátort, csak érintkezési hibája van a visszajelző sípnak, ami akkor sípol, ha bekapcsolva hagyom a lámpát. Így jártam eddig kétszer, ezért zsibbadt el az akku. Elvittem szerelőhöz, mert nem találtam meg a hibás részt a vezetéken.

Ha legközelebb is lemerül és az akku még életben marad, akkor marad a 2 perces brutál töltés, majd az én okos töltőm, ami igazán megpróbálhatná nekem szívességből ezt a brutál töltést úgy 2 percig....

2014. jan. 14. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Egy műszaki analfabétának se kerül többe kicsavarni a kapcsoló két csavarját, és némi kontaktsprés kezelés után vissza két percnél.
2014. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24V/ 100W -os trafó kell hozzá, és két darab reflektorizzó sorba kötve (50W) (áramkorlátozónak).
2016. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 attee77 válasza:

Sziasztok!

Nekem hasonló a gondom. Vettem én is egy automata töltőt. 6,5V-ot mutat de nem kezdi el a töltést. Nem is tudom a funkciókat váltani, hogy milyen módban töltsön. Az autós mód elvileg 5A-el tölt, de hiába ha nem lehet odakapcsolni. Egy videót láttam ahol tesztelték ezeket, és kb 10-11V környékén már elindul. Próbáltam motor módban. Ott kijelzi hogy 6V. A rublikák elég gyorsan felmásznak a max töltöttséget jelezve, de ikyenkor abbahagyja a töltést. Úgyhogy nem tudtam átverni.

2020. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!