Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó gyárilag megadott...

Egy autó gyárilag megadott végsebessége GPS, vagy óra szerint van meghatározva?

Figyelt kérdés

Meg voltam győződve, hogy egy autó gyárilag megadott végsebessége GPS szerint van meghatározva, de a tapasztalataim alapján elbizonytalanodtam.


A saját autóm gyári végsebessége 235 km/h, és ugyan én még soha nem próbáltam, de youtube stock videók szerint általában max. 240-nél tetőzik, hol ott legalább 250 fölé kellene mennie óra szerint, ha el szeretném érni a GPS szerinti gyári végsebességet.

Ugyanez a példa egy 140 lovas B6 Passat esetében is, gyárilag előírt 210 a végsebesség, az autó óra szerint maximum 210-el megy. Vagy egy Focus 180 a gyári, és 180 óra szerint is a vége. Illetve tudnék sorolni még néhány példát..


Az tény, hogy minden autó óra szerint gyári kerekekkel elcsal +8-10%-ot a reális sebességből, így ezt végképp nem tudom mire vélni.

Az autók gyári végsebessége a műszerfaluk alapján lenne meghatározva?


2014. jan. 14. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen meglepő a saját órájuk szerint.
2014. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az autók gyári sebessége egy átlagból lett meghatározva. Ugyanis nem lehet minden autót pontosan ugyanolyanra építeni. Megmérik X autó végsebességét, majd abból kiszámolják az átlagot.

Meg persze függ az időjárástól, útviszonyok, autó össztömege és egyebektől is.

2014. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
Az autok 'vegsebessege' egy marketingfogas. Nem veletlenul csalnak _felfele_ a merok, ezzel is mutatni lehet, hogy fuuuu, mennyit megy az auto. Mivel Nemetorszagot leszamitva meg egy ezres Suzuki vegsebesseget sem hasznalhatod ki normal korulmenyek kozott (ertsd: kozut), a kerdes pusztan elmeleti marad.
2014. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az első szűkszavú válasza az egyedüli helyes. Részben számított, részben próbapadon mért legnagyobb sebesség.

A mérést nem befolyásolja az utakon tapasztalható változatos körülmények, a jármű terhelése.

Pl. szélirány, burkolat tapadása, utasok súlya, áramlást rontó kiegészítők stb.

2014. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A gyári mérést tényleg nem befolyásolja, de a hétköznapokban, amikor az ember a saját autóját nézni, akkor ott már van hatása a körülményeknek.
2014. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Nem gondoltam volna, hogy a saját órájuk szerint van meghatározva..

2014. jan. 14. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért nem? A próbapad a legbiztosabb, nem?

Pontosan ismert a kerék átmérője. Az autó megforgatja azokat a hengereket, amelyen áll. A forgási sebességből és a kerékátmérőből egy egyszerű számítás a sebesség meghatározása.

De mivel nem sóbányászok tervezik a járműveket, biztos vagyok benne, hogy a mérnököknek rutinfeladat kiszámolni már a tervezés során a legnagyobb elérhető sebességet.

2014. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!