Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes kikapcsolni az autó...

Érdemes kikapcsolni az autó világítást, járó motornál parkolás közben?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk reggel meg kell állnom egy parkolóban 5-10 percre, jár az autó motorja, megy a fűtés. Érdemes kikapcsolni a világítást az autó szempontjából, vagy nincs jelentősége?

2014. jan. 16. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Én min. helyzetjelzőre kapcsolnám.
2014. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 dirtboy ***** válasza:
60%

nincs semmi ha világít de ha tudod hogy 5-10percig ott fogsz állni akkor minek járatod az autót?

annyi idő alatt nem fog kihűlni se a motor se a beltér.

2014. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
világítást üzemanyag elégetésével nyeri az autó akkor szerinted érdemes kikapcsolni vagy nem
2014. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

igen, érdemes


én már csak azért is lekapcsolom, hogy nőjön az izzó élettartama, ne melegedjen feleslegesen, a lámpa búra is kevésbé mattul, plusz ha rövid távon megyek, ne szívja az akksit, nehogy gond legyen

2014. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Ezeken felül ha van benned szociális érzékenység, akkor is lekapcsolod (helyzetjelző vagy semmi) mert zavarja a többi közlekedőt.
2014. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Ha 5-10 percre állsz le, akkor állítsd le az autót és kapcsold ki a lámpát...
2014. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ebben a helyzetben, a fűtés miatt jár az autó. Természetesen ha leállítanám, a világítást is lekapcsolnám.
2014. jan. 16. 10:56
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Nekem ha jár a motor, automatikusan kapcsol a tompított (gyári xenon projektoros). Ha leállítom a motort, lekapcsol.

Persze manuálisan le tudnám kapcsolni vagy helyzetjelzőre rakni, de általában lusta vagyok kapcsolgatni. Inkább hagyom mindig automatán. Eddig semmi hátrányom nem származott ebből. Sőt, inkább előnyöm lett, mert soha nem felejtem el felkapcsolni.

2014. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Gondoltam szólok, hogy a KRESZ szerint is le kellkapcsolni (2. bekezdés):


Az álló járművek kivilágítása

45. § (1)283 Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja. A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és a lassú járművet a helyzetjelző lámpákkal kell kivilágítani. A 6 méternél nem hosszabb, két méternél nem szélesebb és pótkocsival vagy más vontatmánnyal össze nem kapcsolt gépjárművet azonban lakott területen elegendő az úttest közepe felé eső egy-egy első és hátsó helyzetjelző lámpával vagy egy, előre fehér, hátra piros fényt adó lámpával kivilágítani.

(2)284 Álló járművön - a forgalmi okból megálló járművet kivéve - tompított fényszórót csak erős ködben vagy sűrű hóesésben szabad használni; távolsági fényszórót, ködfényszórót használni tilos.

2014. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!
2014. jan. 17. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!