Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az jogos úgy, ha...

Szerintetek az jogos úgy, ha úgy állapodunk meg az eladóval, hogyha út közben robban le az autó haza felé, akkor visszafizetik a vételárat nekem?

Figyelt kérdés

de ha másnaptól, akkor engem terhel a költség.

elég olcsó a kocsi, áron alul van adva, de őszínte a fiugura, szerintetek, ha ezt felajánlom neki, nem lesz mérges?


2014. jan. 16. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez elég necces, mert mi van, ha baleset történik és műszaki hibára fogod? Vagy ha messzi laksz és a hazaúton direkt teszteled az autót, mindig kihúzatva, a kerékkel elkaparva indulsz minden megálláskor? Nyilván nem ilyen vagy, de az eladó érvelhet ezzel.

Vagy mi van, ha defektet kapsz? Te állíthatod, hogy már gyenge lehetett a gumi, ő meg azt, hogy véletlen és nem téríti meg a kárt.

Próbaút a tisztességes, bemelegíteni az autót és kicsit meghajtani, mindent kipróbálni, átnézni rajta, akkor úgyis kiderül, ha van valami baja.

Ha még olcsó is az autó, akkor ez már pofátlanság lenne.

2014. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

attol meg h. 'aron alul' adja (marmint szerinte aron alul), nem kene mar masnap lerohadnia...


'oszinte a figura' hat persze, minden nepper oszintenek tunik, amig ki nem teszed a labad az ajton fizetes utan, addig tok kedvesek.


javaslom itt olvasgatni kicsit: [link]

2014. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

első.

mond meg őszintén ha kiadsz több százezret valamiért akkor elvárod h legalább hazáig kitartson nem?

te akkor nem vinnéd vissza ezek szerint vagy nem csörögnél rá az eladóra ha nem is fizeti vissza oldja mg a hibát, hogy haza tudjál jutni.

2014. jan. 16. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezért kell alaposan átnézetni az autót és jól utánanézni az előéletének, még vásárlás előtt. Enélkül eleve nincs autó vásárlás. Ha előzőleg volt már rommá törve az autó és visszatekerték 5x az óráját, mindez nem fog kiderülni a hazaúton sem. Azt túlzásnak tartom, hogy eleve minden eladó biztosan aljas módon át akar verni, ezzel az erővel inkább csak új autót érdemes venni, de akkor még azzal is átverhetnek, mert volt arra példa, hogy szállításkor megsérült autót adtak el újként.
2014. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez nem így szokás.

Így szokás: [link]


Megvétel előtt megnézheted, kipróbálhatod, elviheted az ismerős szerelődhöz is, de ha a szerződés megköttetik, onnantól fogva a tied a kocsi, meg minden gondja is. Gond pedig lesz, mert Magyarországon, használt autó, hiba nélkül nem léezik. Azért adják el, mert már lóg a bele. Ha jó lenne, nem adnák el, hanem megtartanák.

2014. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sinead ***** válasza:
Én nem mennék bele még akkor se, ha egy makulátlan állapotú autót adnék el. Akármit csinálhat a vevő az autóval, engem jól megszopat és otthagynak egy szar autóval ami előtte jó volt. Biztos lenne pár agyhalott akik ezt eljátsszanák.
2014. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, gondolj bele, hogy ez tipikusan az eső után köpönyeg esete, amit szeretnél.

Ha 100-200km-re laksz a vásárlás helyétől, akkor 99%, hogy nem lesz baja az autónak. De ha mégis lesz, akkor majd az eladó úgyis széttárja a karjait, így se úgy se fog fizetni, mehet polgári perre az ügy, ott meg bizonyítani kell tudni, hogy a hiba már fennállt a vásárláskor.

Ha bizonyítható, hogy a hiba már vásárláskor is fennállt, akkor abban az esetben is ki kell fizetnie az eladónak a javítási költségeket, ha nem adott a hazaútra garanciát.

Összefoglalva: semmi értelme ilyen hazaúti garanciát kérni.


Egy autó persze, hogy több 100e forintba kerül. Van, aki több millióért vesz használt autót, az mit szóljon? De erre hivatkozni elég komolytalan.


Van olyan, hogy garanciát adnak az autóra, de azt biztos, hogy nem fogják áron alul adni. Akkor új autót kell venni, vagy olyan használt autó kereskedésből, ahol adnak garanciát. Mint például a Weltauto.

2014. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik! Az adás-vételi szerződésen rajta van, hogy az autót megtekintett állapotában veszi meg a vevő, annak ESETLEGES hibáival, sérüléseivel együtt. Úgyis ott vagy, megnézed élőben milyen, kipróbálsz rajta mindent, mész vele egy nagy kört, gyorsítasz, fékezel, aztán eldöntöd, hogy megveszed-e vagy sem. Nem kötelező autót venni, miután kipróbáltad simán dönthetsz úgy, hogy "bocs, inkább nem kérem".
2014. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

"Magyarországon, használt autó, hiba nélkül nem léezik. Azért adják el, mert már lóg a bele. Ha jó lenne, nem adnák el, hanem megtartanák."


Akinek odáig terjed a fantáziája, hogy egy autót csak azért adhatnak el, mert már rossz, hát az ne vegyen használt autót.

Én most adtam el az autómat, amibe évi 6-7e km-t tekertem, valós volt a km, és príma az autó, akkor én egy nem létező eladó vagyok? kb. 10 érdeklődő volt, ebből 3 barom azzal szekált a telefonban, hogy na akkor mi itt az átverés? Mert szerintük biztos rengetek km van az autóban és döglődik a motorja, mert szanaszét volt törve. Ami még rosszabb, hogy ezek még iszonyatosan fárasztóak is, volt, amelyiktől 1 órán át nem tudtam szabadulni. Mondanom sem kell, hogy a maradék 7 normális egyike vitte, alku nélkül, el és most hívott csak azért, hogy közölje, agyon dicsérte a szerelője a kocsit, és hogy még egyszer köszöni.

De ugye állítólag minden eladó autó egy roncs és mindenki át akar verni mindenkit. Nem az internet fórumos panaszkodó trolloktól, mert a totalcarról kellene művelődni, hanem valóban szét kéne nézni.

Aki meg a legolcsóbb autókat nézegeti mindig, az mit vár? Hogy a kínálat alján találja meg a legjobb autókat? Na azok panaszkodnak mindig.

2014. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézd, öregem, igaz, hogy én még csak öt használt autót vettem életemben (valamint kb. ugyanennyi használt motorbicajt), de minegyiknek volt valami rejtett hibája. És ezek voltak azok, amelyeket egyáltalán meg mertem venni, mert erre az ötre jut még legalább ötven, amit elmentem megnézni, és hanyatt-homlok menekültem, amikor megláttam élőben is.


De ha már így beszélgetünk, mondd már el nekem, mert őszintén kíváncsi vagyok rá: te miért adtad el azt a nagyon tökéletes autódat?

2014. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!