Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Mercedes szívódízel...

Egy Mercedes szívódízel motort szeretnék belerakni VW GOlf/Caddy kaszniba, hogyan lehetne ezt legálisan megcsinálni, mi kéne hozzá?

Figyelt kérdés
Leírnátok egymás után a lépéseket, hogy pontosan hogyan is megy egy ilyen motorcsere?

2014. jan. 26. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyet legálisan, forgalmiba bejegyezve?


Hívd fel az NKH megyéd szerint illetékes irodáját, de ez nagyon P-rendszám gyanús dolog.

2014. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha így teszed fel a kérdést, akkor az első lépés hogy elviszed szerelőhöz hogy csinálja meg.
2014. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legálisan szinte sehogy. Mire én lepapíroztattam, az E30-as BMW-met, egy másik BMW motorral, szinte megőszültem. Aztán ez mégiscsak márkán belül maradt szóval egyszerűbb volt.


De a Golf 1-be mercedes motort? Na az bonyolult lenne. Papírt tuti nem kapnál rá, de megcsinálhatod.


Kezdjük ott, hogy a Mercedesek hátul hajtank, mít a Golf elöl.

A golfban keresztben, a Merciben hosszában van a motor.

Kéne csinálni új motortartó bakokat, új váltótartó bakokat és egy egyedi kardántengelyt. Azután még egy sokmindent változtatni a futóművön a kormányművön és szinte mindenen. Megőszülnél mire kész lenne. Szerintem ne kezdj bele.

2014. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Előttem Szóló!


Ha hátul hajtósra akarja építeni, akkor be kell szögelnie egy difit, hajtást hátra a Golfba, ami nem annyira egyszerű, cserébe bonyolult.


Ha elölhajtóst akar, akkor meg egyedi kuplungharang kell, és azt összehozni egy váltóval, ami áttételben jó, elfér, féltengelyek kiadják, stb.


Alternatíva: Vito 110D motor, váltóval, 2.3 TurboDiesel, 100LE, gyárilag keresztben beépítve, de lehet, hogy kicsit magas lesz.


OM601 motorkódon fut, mint a W124 és a W201 (190) 2000 ccm-es diesele.

2014. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 4165 ***** válasza:
Igen. Ha Vito/V-Klasseből veszi, át kell variálni kicsit. És az a 80 lóerő nem ér annyit, ha még hozzáadjuk a fentebb leírtakat meg azt, hogy ezek a motorok legalább 15 éves haszongépjárművekből származnak. A többi meg nem nagyon fér bele.
2014. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!