Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 235/40R18 vagy 215/55R16...

235/40R18 vagy 215/55R16 gumit választanátok? Többségében Hungária körút + autópálya, de nyilván vidéki utak is bejátszanak. Milyen érvek szólnak egyik és másik mellett?

Figyelt kérdés

2014. febr. 1. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisebb kerékkel a fogyasztás is az lesz. De nyilván függ a gumi típusától is. Én 17-essel járok, ráadáaul peres gumival.:) A kátyúkkal és a padkázással kell vigyázni, ennyi.
2014. febr. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Milyen érvek szólnak egyik és másik mellett?"


Nekem leginkább az, hogy egyáltalán milyen autóra kerül...

2014. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért itt van 2 coll különbség!
2014. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sinead ***** válasza:
Én a köztes 17-es kereket választanám váltóméretes gumival.
2014. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 235/45R17 a kedvencem, ezt ajánlom neked is. Hacsak nem mondjuk egy A8-as Audid van, arra kell a 18-as kerék.
2014. febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy Focusra kell. És nem versenyezni. :) És persze van 17-es is a listában. A fogyasztás egyáltalán nem szempont. Ami szempont: Biztonság, komfort. Hasonlítási alapként van 17-es kerekekkel Fiesta ST-m, az azért meglehetősen fapados érzetet kelt a lufigumis Focus mellett, viszont annak eleve keményre hangolt futóműje van.
2014. febr. 1. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztonság? Komfort? Akkor a gyárihoz közelíts. Minél nagyobb lesz a kerék annál rázkódósabb lez a kocsi és komfortból veszít. A nagyobb drágább. A nagyobb többletfogyasztást generál. Egyetlen ami a nagyobb/szélesebb mellett szól, hogy nagy sebességnél stabilabb. Ettől független szerintem a 215 is elég stabil. Sőt... Amúgy lehet nem értesz vele m egyet, de rengeteg tuning-vagány erőlteti a nagy kereket. Úgy néznek ki velük mint a majmok köszörűkövön. :) A helyedben a gyári méretet választanám és nem páváznék feleslegesen a pénztárcám és az autóm egészségének rovására.
2017. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!