Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol/miben használják a diesel...

Hol/miben használják a diesel motort?

Figyelt kérdés
segitsetek,mert nem tudok róla semmit és érthető segitség kéne!

2014. febr. 2. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Autóban, teherautóban, hajóban, mozdonyba :D
2014. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A buszoknak is általában dízel üzemű a motorjuk.
2014. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szinte mindenben. Ha szűkíteni szeretnénk a kört: haszonjárművekben, tömegközlekedésben.

Furgon, teherautó, kamion, munkagépek, mozdonyok, hajók.

Mérete a liter környéki (autók, kis teljesítményű aggregátorok)lökettérfogattól a többezer literig terjed (konténerszállító óceánjáró hajó motorok).


Egyszerűbb azt megmondani, hogy hol nem használják: repülőgépek, motorkerékpárok (Google-búvároknak: tudom hogy mindkettőre volt/van egy-két példa, de egyáltalán nem közismert és nem elterjedt)

2014. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De amiben csak kizárólag dizelmotort használnak, az a traktor, kombájn és teherautók.
2014. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan gépekben ahol a nyomaték fontosabb és nem a teljesítmény. Vagyis nem kell gyorsulnia mint állat csak a kifejtett erőt tudja szinten tartani.
2014. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Létezik dieseles motorkerékpár is.
2014. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

te is csak írsz, de nem olvasol, pár hozzászólással feljebb ezt írtam:

"Google-búvároknak: tudom hogy mindkettőre volt/van egy-két példa, de egyáltalán nem közismert és nem elterjedt"

ebben mi nem érthető? szerintem ezzel azt írtam, hogy létezik, csak nem közismert

2014. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!