Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom hangolni a 4t...

Biohazardxxx kérdése:

Hogyan tudom hangolni a 4t motor kipufogómat?

Figyelt kérdés
Van egy 50-es 4t épitett motorom és most jutottam oda hogy kipufogó dobot csináljak, de nem tudom milyet vagy milyen méretűt kell rá csinálni. valakinek van valami tapasztalata vagy vázrajza róla? jobbára méretek érdkelnének hogy milyen vastag vagy hoszzú legyen, legyen e benne perforált lemez....

2014. febr. 5. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra ez elvetelmült ötletre gondoltál már hogy az motor blokk eredeti kipufogóját megvizsgáld? Nem gondolom, hogy te teljesen egyedi motort öntöttél és terveztél, gondolom ez valamilyen létező dolognak a motorblokkja. Vizsgáld meg annak a kipufugó részét és adaptáld a saját szerkezetedbe.
2014. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos amit szoktak csinálni az hogy egy spirál alakú gyorsítót beletesznek és egy picit növelik csak az átmérőt,nem szabad túlzásokba esni vele mert lehet akkor az ellenkezőjét éred el.

Szerintem nem kell perforált lemez bele ,azt csak hangtompítás miatt használják és gondolom nem akarod tompítani vagy igen? :)

2014. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
na jó elárulom a titkom. már van egy egyedi tuning kipufogóm amit én csináltam . szép mély hangja van és teszi a dolgát rendesen, inkább aza gondom hogy most az ülés alá vagy mögé akarom felhoznni és kicsit rövidebre vágni de félek hogy rosszab lesz a hangja... jelenleg 40cm hoisszú és kb 25-30cm lenne jó. ez miben befolyásolná a motort? az nem baj ha hangosabb lesz csak az eddgi teljesitmény maradjon meg igy meg látatlanban nem kockáztatok hogy megvágom és szarabb lenne...
2014. febr. 5. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!