Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőrök mennyire szokták...

A rendőrök mennyire szokták figyelni azt, hogy vihetek-e már utast motorral? Mármint elmúlt-e már 2 éves a jogosítvány.

Figyelt kérdés

Nem szándékozom utast vinni, csak kiváncsi vagyok.

Mellesleg október elején lesz 2 éves a jogsim.



2014. febr. 22. 17:18
 1/5 A kérdező kommentje:

vihetnek-e*

Nem egyesszámban akartam írni.

2014. febr. 22. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont a nyáron volt két ízben is, igazoltattak a rend éber őrei minket motoros túrázás alkalmával.. A társaságban 2 "friss" jogsis is volt utassal. Egyik srác 1 éves, a másik 1,5 éves jogsival vitt utast. Egyiket sem büntették meg, de nem szeretnék ezzel semmiféle dologra buzdítani. Szerintem ez rendőrtől és szituációtól is függ ( mindkét alkalom közúti ellenőrzés volt, az egyiknél szerintem kerestek valakit )
2014. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt nem az a lényeg hogy megbüntetnek e vagy nem!

Azt kell tudatosítani magadban, hogy te egy életet viszel magad mögött és teljesen rád- szeszélyedre vagy tudásodra, ügyességedre vagy rutinodra -van bízva az élete. Nem tudom hány éves vagy, (én már apa vagyok) de ha bele gondolsz, te elengednéd a gyerekedet, húgodat, akárkivel akinek még alig melegedett meg a motor ülése az ülepe alatt? Nem véletlen a kritérium. Természetesen vannak kivételek, akik már "az anyjukból is motorral jöttek ki" de ez ritka és ahhoz ismerni kell az illetőt hogy megbízzál benne. Én megmondtam a lányomnak hogy ha motoros barátja lesz, az engem visz először, és én majd eldöntöm hogy engedem e mögé felülni a lányomat vagy nem.

Lehet hogy sok komment lesz erre a beírásra, de szeretném ha tudatosulna benned: minden felelősség a motorosé!Itt nem babra megy az "élvezet": a jövő van veszélyben egy meggondolatlan helyzetben való döntésben....

2014. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind a kettőtöknek ment a zöld kéz!


2. válaszoló,

18 éves vagyok, és most a válaszod után gondoltam csak bele ebbe...

Nem szándékozom utast vinni kellő tapasztalat nélkül.

Köszönöm a válaszod!

2014. febr. 23. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a kérdésre válaszoltam, nem az általad felvetett problémára - amivel természetesen egyetértek.


Én sokkal radikálisabb vagyok szerintem nálad, mivel engem nem a jogosítvány kora hanem az illető forgalomban tanusított jellege érdekelne az általad felvázolt szituációban. Ismerek nem is egy olyan motorost aki sok éve motorozik, pályán is jól terelgeti a gépet de forgalomban sokszor hazárdírozik. ( Balesete is volt, mégsem változott a hozzáállása ) Ha 200 éve lenne jogsija, akkor sem ülnék fel mögé.

2014. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!