Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan járassam be az új, "0"...

Xyz987456 kérdése:

Hogyan járassam be az új, "0" kilométeres autómat?

Figyelt kérdés

Most fogom átvenni az új Skoda Octavia 1,2 tsimet a 105 Le-s verziót, mire kell odafigyeljek a bejáratás alatt?

Hasznos esetleg egy hoszabb 6-700 Km-es útra elmenni vele pályán?

Jót teszek vele a motornak, ha úgy használom mint a mostanit, hogy 2-2500-nál feljebb váltok?



2014. febr. 27. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Olvasd el a kezelési könyvét, abban részletesen benne van hogy az első km-eket hogyan kell belepakolni.
2014. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

0 Km-es nem lehet, mert minden kocsiba van 9-12 km, amikor megkapod, ami jelzi, hog a gyárban kipróbálták, hogy minden rendben van-e. :D


El kell olvasni a használati utasítását, hogy mennyi az ideális ford.szám tartomány, amikor váltani kell és azt hiszem 1-1,5 évet szoktak mondani, amíg "kíméletesen" kell hasznélni. Persz azért néha én odalépnék neki, hogy "szokja".

Hogy milyen útra/utazásra mész vele, az ebben az esetben szerintem tök mindegy.

2014. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy "szokja"??? Ez nem egy kutya amit szoktatni kell, hanem egy gép amit ha rosszul kezelsz elromlik. Bejáratás után már nyugodtabban nyomhatod neki, de persze a tartós magas fordulatszám ártani fog neki.
2014. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 1-1,5 évig?

Az kb. a fele az autó nálam eltöltött idejének (céges autó lesz, amiket 3,5 évente cserének).

2014. febr. 27. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
A mai autók be vannak járatva. Ugyanúgy használhatod az első perctől mintha akár 5 éves lenne.
2014. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. 1000-1500 km a bejáratása, de a kezelési könyvben részletesen benne van. Mi is nemrég vettünk egy új Octaviát (dízel), az első 1000 km-ig nem lehetett a max fordulat harmadáig pörgetni a motort ha jót akarunk vele.
2014. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mai gyártástechnológia már képes annyira pontos alkatrészeket előállítani, hogy lényegében nincs szükség bejáratásra. A motorokat összeszerelés után próbapadon tesztelik és nem sajnálják a maximális fordulatszámig pörgetni őket.

Ennek ellenére én azt javaslom, hogy az első 1000 km-ig ne nagyon terheld a motort.

Ezeket a turbó motorokat egyébként hidegen egyáltalán nem szabad hajtani, meg kell várni hogy meleg legyen a motor. Miután célba értél vele, legalább 2 percig járasd alapjáraton hogy vissza tudjon hűlni a turbó.

2014. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hy!

Van kezelési útmutatója.Olvasd el!Nem biztos hogy be kell járatni,de ha igen akkor az első km-ken ne nagyon padlózz vele.De ez a könyvében le van írva hogy kell e egyáltalán bejáratni mert lehet hogy nem kell.

Szerintem pályára ne menj vele bejáratni mert az nem bejáratás!

Irigylésre méltó egy nullkilóméteres kocsit bejáratni! :)

2014. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hali! Én olyan 9-10 000 km-ig kíméletesen használtam. Ez nálam kevesebb mint fél év alatt belekerült. De amúgy a rendőr és mentőautóknál se nagyon van bejáratási procedúra, mégse esnek darabokra. Szóval én azt mondom hogy 2-3 000 km-ig annyira ne nyomd neki, utána mehet.
2014. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem nagyon kell már járatni. Annyit tehetsz a motorért, hogy az első 2-3000 kilóméteren nem pörgeted tartósan 3000 fölé, csak ha muszáj (de mondom nem lesz semmi baja, ha pörgeted sem).

És gratula az új autóhoz :D

2014. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!