Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyullad ki néha az...

Miért gyullad ki néha az olajnyomás jelző a műszarfealon?

Figyelt kérdés

14 éves 4-es golf, 3-4km után mondhatni meleg motornál az olajnyomás jelző lámpa kigyullad, majd elalszik, majd megint kigyullad, stb. "Hideg" motornál nem jelentkezik a probléma.

Fél éve ugyanez volt, akkor csináltattam egy olajnyomás bemérést (nem volt vele gond), egy olajcserét és az olajgombát is kicserélték, úgy tűnt megoldotta a dolgot de a probléma sajnos most ismét előjött.

Az igazsághoz hozzátartozik hogy kb. 5 éve már volt komolyabb olajnyomás problémám, akkor szakszervízbe vittem a járművet. Itt anno a vezérmű tengelyek cseréjét javasolták, ezért ekkor egy állítólag 70.000 km-t futott bontott kocsiból vettem hengerfejet amiből a vezérmű tengelyeket átoperálták az enyémbe. Azóta kb. 50.000km-t tettem a kocsiba.



2014. márc. 5. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

akár meghalhatott az új gomba

esetleg az olaj minősége sz.ar


vidd vissza,mert ők kezdték el és kérj egy olajnyomás mérést megint forró motornál

lehet még :

eltömődött az olajpumpa szűrője

szorul az olajnyomásszabalyzó

kezd behalni az oilpump

2014. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálsz olajszintmérést? Nekem eszi az olajat az autóm és bizony nekem is ha már nagyon kevés van benne, hát néha-néha jelez. Elég gyakran. Majd elalszik. Mikor ilyenkor olajszint mérést csinálok, hát alig van benne olaj.. Nincs az autódnak semmi baja, csak mivel régi szar mint az enyém is, hát eszi az olajat. Nekem szerencsére pont 9-10 ezer km-enként fogy el. Amíg ilyen sokat kibír, addig meg se csináltatom, legalább nem kell fizetni az olajcseréért a szervizben..
2014. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az olajszintet néztem az rendben volt, meg a legutóbbi csere óta kb. 1000km-t tehettem bele.

köszönöm a hasznos tanácsokat, mindenképp vissza fogom vinni.

2014. márc. 5. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
ha normálisat mérnak majd vele, akkor a pumpa szarakszik. lehet próbálkozni új olajgombával de kétlem hogy az lenne ha nemrég lett cserélve. pumpa lesz szerintem
2014. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!