Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudok festéket eltávolít...

Mivel tudok festéket eltávolítani alumínium hengerfejről?

Figyelt kérdés

Egy sűrűn bordázott kismotor hengerfejéről kellene levakarnom egy jó vastag piros, hő- és benzinálló réteget. Aki festette, nem vette figyelembe a hőszigetelő képességét -> megsül a motorom.

Mivel alu a hengerfej, homokfúvás nem játszik, a jelenleg kapható kromofág egy hulladék, a fékolajjal sem vagyok jóban, a bordák miatt vakarni sem lehet. Egyéb ötlet?



2014. márc. 18. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a konyhában használható hideg zsíroldóval lehet hogy ez segít, grafitit már tüntettem el vele
2014. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rakd bele valamibe úgy hogy ellepje a benzin. A benzinálló festék sem szereti ha folyamatosan benzinben van. Áztasd pl 1 napig(vagy akár több napig) és utána próbáld lehozni a festéket. Bordáknál jól jön a spakli. Én azzal szoktam leszedni a vastag szennyeződéseket.
2014. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ki fogom próbálni mindkét megoldást, bár a zsíroldóban nem nagyon hiszek. Rá van égve a festék rendesen. Szőnyegvágó pengével is alig jön le. Gázlámpát is próbáltam, 50%-ban eltünteti, de ami marad, azt már semmivel nem tudom leszedni.
2014. márc. 19. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!