Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezérműszíj cserére érett,...

Evele123 kérdése:

A vezérműszíj cserére érett, el van használódva. Okozhatja ez a lenti tüneteket?

Figyelt kérdés

Egy szakember mondta, hogy ki kellene cserélni a teljes vezérlés szettet a kocsinkon (vezérműszíj, vízpumpa, feszítőgörgők), de az nem az ő szakterülete. Azóta különösen viselkedik az autó, nem is merünk vele nagyon menni. Pl. gázadáskor nyikorgó hangot ad, a központi zárral való ajtózárásnál nem villannak fel az indexlámpák. Időnként viszont megjelenik az akkutöltöttség és stop lámpa a műszerfalon, néhány perc múlva kialszik. Március végén tudom elvinni a kocsit ahhoz a szerelőhöz, akiben a feleségem és én is teljesen megbízunk.

Vélemények?



2014. márc. 22. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gázadáskor nyikorgó hangot valamelyik görgő tud adni.

Rendszerint az ékszíjnak a feszítőgörgője szokott nyivákolni, ez esetben csak ha van rá lehetőség, akkor húzni kell a szíjon, mert laza.


A központis zárásnak semmi köze a vezérléshez, az elektromos hiba lesz.


Az akkutöltöttség az a töltés visszajelző.

Ha nagyon laza az ékszíj, és nem hajtja meg kellőképp a generátort, akkor a nem megfelelő töltés miatt, világít a töltés lámpád.

Azért nem folyamatosan, mert van amikor rendesen tudja hajtani, valószínű ugrál a generátor szíjtárcsáján az ékszíj.

2014. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2014. márc. 22. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te kevered a vezérműszíjat a hosszbordás szíjjal. Ez utóbbin lehet látni ha elhasználódott és a leírt tüneteket is okozhatja. Ha a vezérműszíjon látszik az elhasználódás, akkor már késő a csere!


"gázadáskor nyikorgó hangot ad"


Gondolom megcsúszik a szíj a generátornál.



"a központi zárral való ajtózárásnál nem villannak fel az indexlámpák."


Ez lehet biztosíték hiba, vagy esetleg a kissé lemerült akkumulátor viccelhet meg.


"Időnként viszont megjelenik az akkutöltöttség és stop lámpa a műszerfalon, néhány perc múlva kialszik."


Ez nagy valószínűséggel generátor hiba, ha szerencséd van akkor csak a megcsúszó szíj miatt áll le a töltés.

2014. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocs, nem írtam, hogy idén januárban kapott egy felújított generátort, úgyhogy marad az ékszíj csúszása...
2014. márc. 22. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!