Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az amikor szivatóval megy...

Mi az amikor szivatóval megy az autó? És olyankor több benzint fogyaszt vagy sem?

Figyelt kérdés
Közel van a meló helyem és munka társam mondta hogy csak szivatóval megy odáig a kocsi,én meg néztem rá bután,mert nem tudom mi az.
2014. márc. 28. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A szivató az a régi autóknál végzi a benzinsűrítését, a mai autókba (még a Swiftekben is) automata van, ezért nem tudhatod, mi az.
2014. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de akkor most ezzel mit akart mondani hogy csak szivatóval megyek a gyárig? az jó vagy sem? akkor többet eszik meg úgy?
2014. márc. 28. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, az, hogy működik, mert én olyan autót nem vezettem sose, de a lényege, hogy pl. indításkor is kell húzogatni. Am. ez egy ilyen kis kar a kormány alatt, avval adagolnak vmit, de hogy mit azt pontosan nem tudom.
2014. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nekem b corsám van de azon nincs ilyen kar a kormány alatt :D
2014. márc. 28. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, többet eszik.
2014. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. márc. 28. 17:58
 7/8 kata kata ***** válasza:
Szívató=dúsító.Benzinben dúsabb keveréket ad a hideg motornak amíg az be nem melegszik.Elektronikusan szabályoz a Corsád esetében.A régi keleti blokk autóiban volt a kézi szívató megtalálható ezeket mechanikussan kellett szabályozni.
2014. márc. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A munkatársadat kéne megkérdezni, mit értett ezalatt.

A szivató, ahogy írták, dúsítja a keveréket, úgyhogy többet fogyaszt a jármű a használatakor.

Nekem szivatós motorom van, hidegben rá kell adni, hogy menjen, olyankor jobban is pörög, gyorsabb az alapjárat, kevésbé fog a motorfék... Pár km után veszem vissza teljesen, akkor már bírja szivató nélkül. Melegben nincs rá szükség. Más szivatós járművet nem ismerek.

2014. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!