Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan győzzem meg apámat,...

Hogyan győzzem meg apámat, hogy ne egy 125-ös aprillia robogót vegyen kezdő kétkerekűnek, hanem egy normális motort?

Figyelt kérdés

Nekem van rá jogsim, ő még csak tervezi hogy leteszi rá. Szóval hivatalosan magának venné, de mivel ő autóval szeret járni, illetve meg is mondta hogy milyen jó lesz majd az nekem ha el kell ugrani valahova...

Persze ő pénze meg minden, de tudtok a motorhoz még indokokat. Mondtam neki, hogy az sokkal stabilabb, kényelmesebb, még valami?



2014. ápr. 3. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj ide fokozatossan lehet csak a mocikkal járni nem ülhetsz fel egy 750 gsxr re mert megdöglesz...ez nem kocsi ahol elvezeti az 55 kilós ribi a 4 tonnás hammert,ha nincs rutinod rápacsálsz...ha megérted jó ha nem nekem úgyis jó.
2014. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen jogsid van, csak nem A1?


No mert azzal nem vezethetsz igazi motort, csak olyan kis 125-öst ami nem lépi túl a 11 kW-ot! Szóval még az a robogó is feszegeti a határokat!

:D


Egyáltalán örülj neki, ha vesz valamit a faterod és engedi használni! Mivel magának veszi, ne is várd, hogy sport motort vegyen.

2014. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
bocsi az én hibám, hogy nem írtam előbb. Nem is nagy motort akartam, vagy valami sport változatot. Hanem egy egy ugyanolyan 125-ös motorra gondoltam, illetve próbáltam meggyőzni. pl egy yamaha ybr 125, vagy mondjuk egy honda cbf 125-ös
2014. ápr. 3. 17:39
 4/13 A kérdező kommentje:
én inkább az élményre, a stabilitásra, a váltóval való váltásra, stb.-re utaltam, hogy számomra jobb a motor mint a robogó, és ezért akarom meggyőzni.
2014. ápr. 3. 17:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Örülj hogy ekkora robogót kapsz, forgalmat kell szokni, kezdőként baromi fosatós dolog a váltás és forgalom kombinációjára figyelni, de hogy az érdekedben is szóljak, érvelj amellett hogy komolyabb a váltós, és költségben sem tér el nagyon.
2014. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben örülnék a robogónak is.

Az én apám nem szereti a robogókat és még meg is haragudna ha vennék magamnak, nemhogy majd ő vesz...

Ha apád nem akar váltósat vennék akkor gyűjts rá pénzt.

2014. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam, nemcsak a robogókat hanem egyáltalán a motorokat se szereti.
2014. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

szóval itt mindenki a robogó típust kedveli, hogy nincs egy ötlet se?


nálunk is mindenki ellen volt eddig, csak lett egy jó kis elektromos kerékpár, ami robogó kinézetű és megtetszett mindenkinek az élmény így eldöntötte apám, hogy kell most ez a robogó is. Szóval akinek a szülei ellen vannak itt egy ötlet, hogyan győzze meg őket..., de már hagy kapjak már én is pár ötletet a kérdéssel kapcsolatba.

2014. ápr. 3. 18:10
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Ebben a kategóriában szerintem is jobb választás a robogó.Egy kis 125 ccm-es gépet főleg városban állandóan váltogatni kéne,hogy legyen valami ereje,menjen.Nekem nagymotorom van,nyilván szeretem is,de ebben a kategóriában ne akard apukádat meggyőzni,és rutin hiányában jobb is az automata váltó.
2014. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A1 kategóriában a robogó az épeszű választás. Munkába járáshoz kifejezetten. Nem kell szélfogó dobozt rakni hátra, de még csak hátizsákkal sem kell vacakolni. Becuccolsz a csomiba és már mész is.


Az első számú gond standard motorral, hogy jóval drágább, mint a robogó. Mutassad meg neki Honda CBF125-öt. Az egy nagyon szép kis motor. Fogyasztása szinte semmi. Dobozzal is jól kéz ki. Könnyű is. Egy szóval: jó.


Az a baj, hogy ésszerű előnye nincs a standard motornak.

Stabilabb? Persze, 100 felett számít is valamit. Mondjuk 125-össel amennyit ilyen tempón mész, mint számít az?

Praktikusabb? Nem.

Jobban pakolható? Nem.

Könnyebb kezelni? Nem.

Jobban fogyaszt? Nem, vagy csak minimálisan.

Olcsóbb fenntartani? Egyáltalán nem.

Könnyebb karbantartani? Nem (pl lánc)


Egyedül egy érv van érte: élvezetesebb. Persze ez is csak városon kívül érezhető, nem a pirosnál való induláskor.

2014. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!