Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megszokott dolog,...

Mennyire megszokott dolog, hogy valaki nagyon fél a repüléstől, de mégis el szeretne menni Amerikába, ezért hajóval megy?

Figyelt kérdés

Betegesen félek a repüléstől. Soha nem akarok repülőre ülni. Autót vezetni szeretek, sőt imádok. Teljesen függő vagyok, mániákus. Mindenem az autózás. Hogy lehet eljutni repülő nélkül Amerikába? Mi a legcélszerűbb útvonal? Pl. elindulok autóval Magyarországról, hova menjek, hogy a legkevesebbet kelljen hajóznom? Mindenképp autóval szeretnék menni.


Illetve tervem lenne egy New York-ból Los Angeles-be tartó út. Ezt szeretném egyszer megcsinálni. Mi a véleményetek egy ilyen kalandról? Közületek csinált már valaki hasonlót, esetleg ismerőse?


Nekem egy barátomnak egyik volt barátnőjének az apja ment el azért Amerikába, hogy végigmotorozzon a 66-os úton.


Európai körút se lenne rossz, de engem Amerika vonz a legjobban. Szerintem az a világ legjobb helye, ott van az igazi élet.



2014. ápr. 14. 01:50
 1/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem az a világ legjobb helye, ott van az igazi élet."

Ezt majd akkor jelentsd ki, amikor meg is tapasztaltad.

Ha mindenképp felejtős a repülés, akkor Rotterdamig el tudsz vonatozni vagy Londonig, onnan biztos megy hajó New York felé, de inkább 10 óra egy repülőn, mint 7-8-9 nap a tengeren. Szerintem :D

2014. ápr. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A-a. Se vonat, se semmi más, csak autó!


Egyébként egy ismerősöm most volt Miami-ban 3 hetet és csak jókat mondott. Azt mondta teljesen más, mint Európa.

2014. ápr. 14. 02:28
 3/10 A kérdező kommentje:
Másik meg Los Angeles-ben volt kint és naponta posztolt rengeteg képet meg videot... Keresztszüleim is azt mondták sokkal jobb mindennél. Remélem nagyon hamar megtapasztalom..
2014. ápr. 14. 02:30
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
És simán otthagynád egy idegen ország parkolójában hetekre az autódat? Ezt is vedd számításba.
2014. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem. Vinni szeretném az autómat is magammal. Azzal szeretnék menni végig.
2014. ápr. 14. 12:52
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

aztán milyen kocsid van? 75 lóerős 1,2es? :)

mert az qrva kevés lesz oda, az 500 lóerősök közé...

majd 80al elcammogsz a 6 sávos autópályán...


A hajó is legalább olyan veszélyes mint a repülő....


nyugodtan jöhet a piros kéz is...:)

2014. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2 ezres 136 lóerős. 15 éves, de nagyon megbízható. De nyilván ez majd a jövőben lenne mikor több pénzem lesz. Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyibe kerülne egy ilyen. Kompon utaztam már, ugyanis nem ez az első alkalom, hogy viszem az autómat magammal. Így attól nem félek, csak a repüléstől.
2014. ápr. 14. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"majd 80al elcammogsz a 6 sávos autópályán... "

Azt nem árt tudni, hogy a nagy vízen túl autópályán is csak 70 mérföld a megengedett, az ~110km/h. Elég szigorúan veszik, ha nem tartod be, szóval hiába vannak ott 5 literes szörnyek.. :D

2014. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ez annyira nem megszokott, hogy nem is nagyon vannak már menetrendszerű hajójáratok. De a néhány teherhajó visz utasokat is. Googlizz rá a "cargo cruising" kulcsszóra!

Egyébként halálosan unalmas dolog, de viszont nem is olcsóbb, mint a repülés, szóval tényleg az egyetlen érv e melett csakis egy jól fejlett repülőfóbia lehet.


Szerintem Amerikában kocsikázni nem sok élményt tartogathat, autópályán megy már a forgalom, az meg mindenütt egyforma. Igaz, Europában is. Amerikában inkább vonatozz, ott tudsz ismerkedni a helyiekkel, és egy-egy városban még mindig bérelhetsz autót, ha el akarsz menni valahova...

2014. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

"De nyilván ez majd a jövőben lenne mikor több pénzem lesz."

Álmodik a nyomor...

2014. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!