Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rángatástól kiéghet egy...

A rángatástól kiéghet egy generátor?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__556..


Régebben én tettem fel ezt a kérdést, és szeretnék beszámolni a fejleményekről. Kiderült hogy leégett a generátorom. Ez megmagyarázza azt az égett szagot is amiről meséltem. A generátor nem töltött eleget, így az akksi merülése miatt az autó már nem kapta meg a megfelelő energiát. Elkezdett rángatni. De mivel én mindenképp haza szerettem volna jutni vele, rángatással mentem haza. Na ekkor jött elő az égett szag. Ettől éghetett le a generátor is? Egyébként ki lett cserélve, és azóta jól működik a kocsi.


2014. ápr. 28. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
nem. attól biztos nem.
2014. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
attól nem
2014. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vhogy ezt nem tudom megérteni. Igaz nekem csak 1 régi Swiftem van és velem is előfordult már ez, de egymástól független esetek vtak.


De ha a generátor menet közben tönkre megy akkor azt sztem nem lehet észre venni. Vagy ebbe a Fordba olyan sok egyéb elektromos eszköz van aminél ha nincs generátor töltés egyből annyi áram lemegy az akksiról, hogy még a gyújtás sem tud megfelelően üzemelni? Mert magához a gyújtáshoz nem sok energia kell, csak 1 szikra, mivel a benzin az egy könnyen éghető dolog. A beindítás már más kérdés, mert ott ugye kell önindító meg egyebek, de pl.:lemerült akksinál és rossz generátornál betolás után még megy egy darabig az autó.


Am. Swiftnél velem 2x fordult elő generátor hiba, utolsóra emlékszem tisztán, mert jöttem haza és csak annyit vettem észre, hogy nem megy az ablaktörlő, mikor hazaértem és indultam vna még 1 helyre akkor nem indult az autó és így jöttem rá mi a baj. Hasonló hibajelenség is előfordult, jöttem haza szintén mikor fulladozott, de arra a mái napig nem derült fény mi baja volt, mert jött-ment a baj.


De eseted továbbra sem értem. :/ Rem. szerelő elmagyarázta miért történt.

2014. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!