Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a rugót megvágom keményebb...

Kukac 07 kérdése:

Ha a rugót megvágom keményebb lesz a futómű?

Figyelt kérdés
Ültetni szeretném a kocsit. A típus maradjon titok, egy nagyon öreg és kicsi autóról van szó. Ha a rugót megvágom, keményebb lesz, ugyanilyen, vagy még puhább?
2014. ápr. 29. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz keményebb, mitől lenne az? Csak alacsonyabb lesz a kocsi, és többször fog felütni.


Szerintem.

2014. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igazi kiviktuning lesz. esetleg golfracer...


amúgy mi a keményebb?

lejjebb kerül, és rázni fog mint a rosseb.

2014. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, vágott rugó esetén keményebb lesz az autó.

Nem fog annyit rugózni, mint előtte... feszesebb lesz.


De ezt csak akkor érzed, ha rendesen megvágod, nem csak ilyen bohó fél köröket :D

2014. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt el is lehet felejteni mert ha ültetni akarod akkor rugót,gátlót kell cserélni! Ez amit te akarsz az sufnituning! Ha elvágod akkor ugyanolyan puha lesz a rugó mint volt, viszont belefog érni a sárvédőbe mert a gátlónak az útja ugyanaz marad. A futómű nem 100%-ban a rugótól lesz puhább, keményebb hanem a gátlótól vagy közismertebb nevén LENGÉSCSILLAPÍTÓTÓL.
2014. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Király...most sem lettem okosabb... valaki ezt mondja valaki azt..tudom mi a za gátló, és ne aggódj arra is van hasonlóan sufnituningos ötletem.
2014. ápr. 30. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
keményebb max erősebb rugótól lesz.
2014. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Király...most sem lettem okosabb... "

Jajj már. Általános iskola, fizika óra. A rugónak van egy rugóállandója, ez határozza meg esetedben a rugó "erősségét". Ha egy X állandójú 18 menetes rugóból levágsz 2 menetet szerinted megváltozik a rugóállandó? Segítek, nem. Viszont a rugó rövidebb lesz, a kocsi megül, rossz úton össze fog verni minden mindennel , amivel csak tud. Az ültetőrugók nem csak alacsonyabbak, de más a rugóállandójuk is, ott ezért más a helyzet.


Azt meg leírták, hogy "rövidebb" rugóhoz rövidebb lengéscsillapító is kell és abból is keményebb. Akkor lesz feszesebb a futóműved.

2014. máj. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!