Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Suzuki Swiftet megéri...

Einsteinke kérdése:

Régi Suzuki Swiftet megéri elgázosítani?

Figyelt kérdés
Venni akarok egy kb. 10 éves ,,régi" 1.3-s Swiftet és LPG üzemre akarom átalakítani. Dolgozni/iskolába azzal járnék, mert itt nincs más lehetőség. Ez kb. napi 30 km utat takarna minimum. Mennyibe kerül az átalakítás? Kb. mennyi idő térülne meg? Mennyibe kerül egy liter LPG?

2014. máj. 3. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Így is keveset fogyaszt és megbízható is felesleges átalakítani.

Maga a kocsi ér 4-500 ezer Ft-ot, a gázosítás kb. 200-250 ezer Ft.

Meg nagyon későn térülne meg ilyen kis motornál, ha egy öreg 2.0-2.5 benzines kocsit akarnál, akkor jobban megérné, hamarabb megtérülne.

2014. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
A gáz kb. 240-250 Ft.
2014. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél olyat ami már eleve LPG-és-És akkor mér külön nem kell fizetni a gázrendszer beszereléséért legfejebb csak az újra hitelesítésért ha le van járva

.

[link]

2014. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.!


Én is erre gondoltam, de mikor szűkítettem a keresési paramétereket nem találtam ilyet... ezek szerint vmit rosszul állítottam be.

2014. máj. 3. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Benzin/gázost jelöld be ne az LPG-ést.Ugyanis sokan simán gázosnak hívják.

[link]

Igaz nem sok ilyen vegyes üzemű swiftet árulnak de hátha találsz egy jót és a hahu-n kívűl más oldalakon is nézelődj

2014. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is benzin gázossal járok. Nyugodtan alakíttasd át, max. 200 ezerbe kerül, (központi befecskendezéses). Ha hengerenkénti, akkor drágább. Napi 30 km-rel kb. 1-2 éven belül megtérül. Nekem 3 éve 160 ezer volt láncos toronyórával együtt és simán visszahozta az árát. A gyújtás rendszert nagyon nézesd át, gyertyát azonnal cserélj, ha kocsit veszel. A fogyasztás 7 liter körüli, de beállítás függő. Egy hengerenkénti injektoros még kevesebet eszik. Éves szinten max. 10 ezer Ft körüli plusz kiadást eredményez, ha nagyon odafigyelsz rá. Műszaki előtt érdemes beletenni. Sok skert.

2014. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!