Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegszik a víz ennyire?

Miért melegszik a víz ennyire?

Figyelt kérdés

Van egy f astra 1.4 8v-m(x14nz)

ha sokáig autózom városban, 100 vagy a fölött van a vizem és nem megy le magától,szinte folyamatosan kell maxon fűtenem hogy pirosba ne menjen!

megnéztem ma reggel melegedés közben,felső cső hamarabb melegedett,90 felett már az alsó cső is követte.ezért úgy gondolom a termosztátnak nem lehet baja, ha bár nem tudom számít e hogy a tartályban nem volt meleg a víz!?

A ventilátor 98-100 között kapcsolt, de le is állt 1 másfél perc után, úgy hogy vissza sem hűlt, mutató maradt 100-on!mi lehet a probléma? valami jeladó?vagy mutató?



2014. máj. 8. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor volt utoljára cserélve a hűtőfolyadék? És mikor cserélték, vajon kitakarították-e rendesen a hűtőrendszert? Csak mert - a tévhitekkel ellentétben - a modern autók hűtőrendszerében is képes megülni a trutyi, nem csak a faros Škodák tudnak ilyet. A koszos hűtőrendszer hatásfoka pedig igen rossz.
2014. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A F Astráknak valamiért nagyobb hőfokra tették az üzemi hőfokot a Kadettekhez képest, pedig ugyanaz a motor van mindkettőben...

Ráadásul volt olyan Astra is, amiben nem is volt relé a hűtőventilátorhoz...be is égett hamar a hűtő gombája.

De hát az Opel is csak a 90-es évek elejéig csinált jó autókat, biztos rájött, nem bolt, ha tartós valami.

Tegyél bele egy kisebb hőfokon kapcsoló gombát a hűtőbe, de előtte takarítsd ki az egészet.

2014. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pár hete volt vezérlés csere,vízpumpa hűtőfolyadék is cserélve lett.
2014. máj. 9. 08:09
 5/8 Csaba1207 ***** válasza:

Valóban az Astra vízhőfoka kicsit magasra sikeredett az Opelnek, nekem is városban gyakran járt a ventillátor.

Érdemes megnézni, hogy mi van a termosztáttal. Lehet hogy későn nyit, vagy nem teljesen nyit ki. Azt nem írtad hogy cserélték volna. Ha az rossz, könnyen hengerfejes lehetsz! A termosztát kb. egy ezres, és otthon szépen ki tudod cserélni. Igaz a vezérlés miatt kicsit nehéz, de ki lehet cserélni. Én a C14SE-ben 3 év alatt 2× cseréltem, mert melegedtem.

A hűtő is lehet koszos valóban, azt is kellene néha takarítani.

Normálisan lelégtelenítettek a szivattyú csere után? Lehet hogy levegős vagy még. Lecsavart víztartály sapkával kerülj vele párat, de nyisd rá totál a fűtést!

2014. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem volt termosztát csere!rendben, és ha nincs rendesen léktelenítve mit kéne tapasztalnom?buborékol a víz? Amit tudok magam cserélek az autón, de ahogy olvastam a vezérlést meg kell bontani.. De ha tényleg megy a nélkül is akkor megpróbálkozom vele.
2014. máj. 15. 04:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg a menetét leírnad nekem ,hogy hogyan cserélted ki?
2014. máj. 15. 04:58
 8/8 anonim ***** válasza:
és a 3000 forintos termosztát nem lett cserélve....
2014. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!